İstanbul Anadolu Yakası Yürüyüş Parkurları

İstanbul'u Keşfet

İstanbul Anadolu Yürüyüş Parkurları

İstanbul Anadolu yakasında temiz hava eşliğinde yürüyüş yapabileceğiniz yerler mi arıyorsunuz? Bu parkurlar tam size göre. Hem göze hem de ruha hitap ediyorlar… İstanbul Anadolu Yakası Yürüyüş Parkurları!

İstanbul Yürüyüş Parkurları

Beykoz Spor Parkı

Burası çok bilinmediğinden olsa gerek Pazar günü bile sessiz sakin. Yürümek veya bisiklet kullanmak için ideal. Yürüme parkuru 9 km civarı. Alan çok güzel düzenlenmiş, nerdeyse tüm olanaklar var. Temiz, bakımlı, hava mis gibi. İnsan daha ne ister!

Alanın içinde Bisiklet Cafe ve bir market mevcut. Kahvaltı veya yemek yiyebileceğiniz bu yerlerde ürünler çok çeşitli olmasa da kaliteli ve temiz.

Kartal Aydos Ormanı

Aydos Ormanı Parkuru, engebeli bir araziye sahip. Bazı bölgelerde toprak veya çakıllı yollar mevcut. Bu nedenle yağmurlu havalarda yürümek zorlaşıyor.  Ormana farklı kapılardan giriş yapmak mümkün. Burada tam anlamıyla bir parkur bulunmuyor. Ama soluyacağınız hava tertemiz, yeşilin bin bir tonu sizi kucaklıyor. Tek sıkıntı girişin ücretli olması. Alan içinde bir sosyal tesiste mevcut.

Üsküdar+Salacak+Harem Hattı

İstanbul Boğazının büyüleyici görüntüsü tartışılmaz. İşte bu atmosferde yürümek isterseniz Üsküdar’dan başlayıp Salacak ve Harem’e yürüyebilirsiniz. Gidiş-dönüş ortalama 5 km. Parkur boyunca geniş ve düz bir sahil yolu sizi bekliyor. Üsküdar’ın tarihi sokaklarını gözlemlerken Osmanlı döneminden kalma tarihi binaları ve camileri görebilirsin. Üstelik, Kız Kulesi de tüm görkemiyle sizi izliyor olacak!

Fenerbahçe Dalyan+Bostancı İskele Hattı

Marmara Denizi’nin eşsiz manzarası eşliğinde yürümek isterseniz bu hat harika bir seçenek. Tek yön 5 km. Tamamen asfalt ve düz bir zemin sizi bekliyor. Yürüyüş sonrası uğrayabileceğiniz birçok yeme-içme noktası mevcut. Tek sorun hafta sonları çok kalabalık oluyor. Ne kadar erken o kadar iyi!

Polonezköy gezilecek yerler

Polonezköy Tabiat Parkı

Polonezköy, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı bir belde. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 1994 yılında tabiat parkı ilan edilmiş. Yaklaşık 3.004 hektarlık bir alanı kaplıyor. Şehrin ilk ve yüzölçümü bakımından en büyük tabiat parkı. Yürüyüş parkuru tek yön 5 km. Yürüyüş için en ideal parkurlardan biri. Polonezköy ise yapılacak şeylerle dolu, merak ediyorsanız yazımızı inceleyin!

İstanbul’da Bir Polak Köyü: Polonezköy

Cihangir, Keyifli Bir Günün Adresi

İstanbul Anadolu Yakası Yürüyüş Parkurları


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın