Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Eğitim

Yoğun bir çalışma ve sınav döneminden çıkmış liseli gençlerin, not ve sınav kaygısı olmadan popüler konularda bilgi edinebileceği ve keyifli zaman geçirebileceği lise kış okulları sömestre tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler için birer alternatif. Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi yazımızda yer alan programlar şimdiden kayıt almaya başlamış durumda!

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Sabancı Üniversitesi Lise Kış Okulu

Uygulamalı Nanoteknoloji– 28 Ocak – 1 Şubat

Uygulamalı Nanoteknoloji Lise Kış Okulu, lise öğrencilerinin nanoteknoloji, nanoteknolojiyle ilgili güncel gelişmeler ve uygulamalar hakkında bilgi edinmeleri amacıyla düzenleniyor. Beş günlük bu programda, lise öğrencileri arasında nanoteknoloji, nanoteknolojiyle ilgili güncel gelişmeler ve uygulamalar hakkında bir farkındalık yaratmak, merak uyandırmak ve gelecekteki meslek seçimlerinde yönlendirici olmak hedefleniyor. Öğrenciler etkinlik paketine dahil olarak servis, öğle yemeği ve kahve molalarından yararlanacak ve Sabancı Üniversitesi kampüsünde geçirecekleri bir hafta ile Üniversite yaşamını kısmen de olsa tatmış olacaklar.

Boğaziçi Üniversitesi Lise Kış Okulu

27- 31 Ocak 2020

Boğaziçi Üniversitesi Kış Okulu, lise öğrencilerine sömestr tatilinde hem merak ettikleri bilim alanlarında keşif yapma imkanı vermeyi hem de onları üniversite hayatı ile tanıştırmayı amaçlıyor. Yoğun bir çalışma ve sınav döneminden çıkmış öğrencilerin, not ve sınav kaygısı olmadan popüler bilim konularında keyifli zaman geçirebileceği bir program.

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Nesin Matematik Köyü – Lise Kış Okulu

Ara tatil Lise, Lisans, Lisansüstü Matematik Kış Okulu

13 Ocak – 9 Şubat 2020

Kış okulunun hedef kitlesi; matematikle ilgilenen her seviyeden öğrenci. Lise öğrencilerinin alışagelmişin dışında matematik bilgisi ve olgunluğu olması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Yeditepe Üniversitesi – Lise Kış Okulu

Yeditepe Üniversitesi, 20-24 Ocak 2020 tarihleri arasında iki ayrı dalda kış okulu programı sunuyor:

Güzel Sanatlar Fakültesinde Sanat ve Tasarım Deneyimi

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, sanat ve tasarımın yapıcı etkinliğinin bilincinde, yaratıcı ve özgün çözümler üretebilen, eleştirel düşünme becerileri gelişmiş, kendi kültürünü benimsemiş, sosyal olarak duyarlı, güncel sanat ve tasarım eğilimlerini izleyerek uluslararası alanda yer alan, disiplinler arası düşünebilen sanatçılar, tasarımcılar yetiştirmeyi hedefliyor.

Programlamaya Giriş

Programlamanın iş hayatında aranan en önemli özelliklerden biri haline geldiği günümüzde lise öğrencilerine bu alanda bilgi edinme imkanı sunan bu program ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Acıbadem Üniversitesi – Lise Kış Bilim Kampı

21-25 Ocak 2020

Programa katılacak öğrencilerin, tıp teknolojileri alanında yaratıcı ve yenilikçi ürün tasarlama ve protiplemeden, takım çalışması-proje sunumuna kadar birçok başlıkta hem eğitici hem de keyifli bir öğrenme süreci geçirmelerini hedefleyen bir program.

Yaz aylarını değerlendirmek isteyen gençler için Lise Yaz Okulu önerileri burada!

Yorum Yapın