Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Liseli gençlerin not ve sınav kaygısı olmadan popüler konularda bilgi edinebileceği ve keyifli zaman geçirebileceği lise kış okulları sömestre tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler için birer alternatif. Bu yıl pandemi nedeniyle dersler online. Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi yazımızda yer alan programlar son kayıtları alıyor, geç kalmayın.

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

 

Sabancı Üniversitesi Lise Kış Okulu

25 Ocak – 5 Şubat 2021

Lise öğrencilerinin bir üniversite deneyimi kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlayan programa 2011 yılından beri sekiz binden fazla öğrenci katılmış. İki haftalık tek dönem halinde düzenlenen Online Lise Kış Okulu’nda öğrenciler, doğa bilimleri ve mühendislik, sosyal bilimler, sanat, yönetim, başarı ve meslek dahil olmak üzere 20’den fazla üniversite dersi arasından seçim yapabiliyorlar.

Boğaziçi Üniversitesi Lise Kış Okulu

1 – 5 Şubat 2021

Kış okulunun amacı; krizler ve fırsatlar eşliğinde sürekli bir dönüşüm halinde olan dünyamızda, değişimi doğru ve akılcı yöneterek kendilerini ve dünyayı yeniden inşa edecek olan bireyleri, farklı disiplinlerden derslerle destekleyip, onları güncel müfredatı ve zengin ders içeriğiyle geleceğe hazırlayacak olan bir çevrimiçi atölyede buluşturmak.

Kadir Has Üniversitesi Lise Kış Okulu

25 Ocak – 5 Şubat 2021

Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik bir program olan Kadir Has Üniversitesi Lise Kış Okulu, katılımcı öğrencilerin üniversite öncesinde üniversite deneyimi kazanmalarını ve tavsiye mektubu bağlantılarını oluşturmalarını amaçlıyor.

Liseliler için 5 Kış Okulu ÖnerisiYeditepe Üniversitesi Lise Kış Okulu

31 Ocak- 5 Şubat 2021

Yeditepe Üniversitesi, 31 Ocak- 5 Şubat 2021 tarihleri arasında dört ayrı dalda kış okulu programı sunuyor: Mühendislik, Sosyal Bilimler, Programlamaya Giriş ve Sanat & Tasarım Deneyimi. İlgi alanınıza göre bir program seçip Yeditepe Üniversitesi öğretim görevlileri eşliğinde yeni deneyimlere yelken açabilirsiniz.

Koç Üniversitesi Lise Kış Kampı

25 Ocak – 7 Şubat 2021

Bu program, lise öğrencilerinin belirli kariyer alanlarında başlangıç düzeyinde bilgi ve beceri edinmelerine, üniversite tercihleri öncesinde bu alanlarda bilgi sahibi olmalarına ve kariyer basamakları hakkında detaylı bilgi edinmelerine fırsat tanıyor. Lise öğrencilerinin geleceğe dair kararlarını daha iyi şekillendirmelerini ve yüksek öğrenim tercihini daha bilinçli yapmalarını sağlayacak olan program, lisans öğrencilerimize sunulan eğitim müfredatı üzerinden uyarlanarak Koç Üniversitesi öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri tarafından veriliyor.

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi!

Yorum Yapın

:)