Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Liseli gençlerin not ve sınav kaygısı olmadan popüler konularda bilgi edinebileceği ve keyifli zaman geçirebileceği lise kış okulları sömestre tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler için birer alternatif. Pandemi nedeniyle bazı okullarda dersler hala online. Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi yazımızda yer alan programlar kayıt almaya başladı, geç kalmayın.

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Sabancı Üniversitesi Lise Kış Okulu

24 Ocak – 4 Şubat 2022

Lise öğrencilerinin bir üniversite deneyimi kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlayan programa 2011 yılından beri sekiz binden fazla öğrenci katılmış. İki haftalık tek dönem halinde düzenlenen Online Lise Kış Okulu’nda öğrenciler, doğa bilimleri ve mühendislik, sosyal bilimler, sanat, yönetim, başarı ve meslek dahil olmak üzere 20’den fazla üniversite dersi arasından seçim yapabiliyorlar.

Boğaziçi Üniversitesi Lise Kış Okulu

31 Ocak – 4 Şubat 2022

Kış okulunun amacı; krizler ve fırsatlar eşliğinde sürekli bir dönüşüm halinde olan dünyamızda, değişimi doğru ve akılcı yöneterek kendilerini ve dünyayı yeniden inşa edecek olan bireyleri, farklı disiplinlerden derslerle destekleyip, onları güncel müfredatı ve zengin ders içeriğiyle geleceğe hazırlayacak olan bir çevrimiçi atölyede buluşturmak.

Kadir Has Üniversitesi Lise Kış Okulu

24 Ocak – 4 Şubat 2022

Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik bir program olan Kadir Has Üniversitesi Lise Kış Okulu, katılımcı öğrencilerin üniversite öncesinde üniversite deneyimi kazanmalarını ve tavsiye mektubu bağlantılarını oluşturmalarını amaçlıyor.

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Nesin Köyleri Aratatil Lise Matematik Kışokulu

24 Ocak – 30 Ocak 2022

Programın amacı, temel konularda olduğu gibi, matematiğin daha ileri konularında lise öğrencilerini bilgilendirmek. Bu program matematikle ilgilenen Lise 2 ve üstü sınıf öğrenciler için. Lise öğrencilerinin alışagelmişin dışında matematik bilgisi ve olgunluğu olması gerekiyor.

Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi

Koç Üniversitesi Lise Kış Kampı

24 Ocak – 4 Şubat 2022

Bu program, lise öğrencilerinin belirli kariyer alanlarında başlangıç düzeyinde bilgi ve beceri edinmelerine, üniversite tercihleri öncesinde bu alanlarda bilgi sahibi olmalarına ve kariyer basamakları hakkında detaylı bilgi edinmelerine fırsat tanıyor. Lise öğrencilerinin geleceğe dair kararlarını daha iyi şekillendirmelerini ve yüksek öğrenim tercihini daha bilinçli yapmalarını sağlayacak olan program, lisans öğrencilerimize sunulan eğitim müfredatı üzerinden uyarlanarak Koç Üniversitesi öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri tarafından veriliyor.

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)