Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

Eğitim

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

Yaz yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayınca ebeveynlerin temel konularından biri “Bu yaz çocuklar ne yapacak?” oluyor. Lise çağındaki çocuklar için üniversite ortamında yeni bakış açıları geliştirmeleri, meslek seçimi öncesi farklı dallar hakkında bilgi edinmeleri, bilim ile ilişkilerini arttırmaları ve yabancı dil yetkinliklerini geliştirme amaçlı birçok kurs mevcut. Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi yazımızda yer alan programlar şimdiden kayıt almaya başlamış durumda! Bu yaz okulları konaklama imkanlarıyla tüm lise öğrencilerine hitap ediyor.

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi’nin liseli öğrencileri akademik yaşamla ve Boğaziçi kültürüyle tanışmaya davet ettiği bu program, 29 Haziran-10 Temmuz ve 13-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında 2 dönem olarak gerçekleşecek. Bu programda, nanoteknolojiden yapay zekaya, oyun kuramından ekonomik modellemeye, yaratıcı yazarlıktan tarihe kadar birçok seçenek mevcut. Öğrenciler her saat aralığından bir ders seçerek 6 farklı dersten oluşan programlarını kendileri oluşturabiliyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi

İTÜ Lise Yaz Okulunda dersler İTÜ’nün alanında uzman akademik kadrosu tarafından veriliyor. Program kapsamında yaz dönemi boyunca öğrenciler yaratıcı atölyelerde yeteneklerini keşfedip, üniversiteli olmayı İTÜ Yeşil Kampüs’te deneyimleme imkanı buluyor. İTÜ mezunlarıyla iş dünyası buluşmalarını da barındıran yaz okulunda, temel bilimlerden, mühendislik derslerine, yaratıcılık ve tasarım odaklı atölyelerden, dünya ekonomisine ve hatta tıp bilimine dek uzanan bilimin en popüler konularının yer aldığı güncel bir program mevcut.  İTÜ Lise Yaz Okulu,29 Haziran -10 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi yaz okulu programı ile gençlerin çok kültürlü bir ortamda üniversite hayatı deneyimi kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. 2 haftalık 3 dönem halinde düzenlenen programda öğrencilere, doğa bilimleri & mühendislik, sosyal bilimler, sanat, yönetim, yabancı diller ve kişisel gelişim dahil olmak üzere 40’tan fazla üniversite dersi arasında seçim opsiyonu sunuluyor. Program 29 Haziran-10 Temmuz, 13-24 Temmuz ve 4-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi lise öğrencilerinin geleceğe dair kararlarını daha iyi şekillendirmelerine, yüksek öğrenim tercihlerini daha bilinçli yapmalarına yardımcı olmak için 3 ayrı seçenek sunuyor; Lise yaz Okulu (21 Haziran-11 Temmuz 2020), Lise İngilizce Kampı (14- 29 Temmuz 2020) ve Üniversite Öncesi Program( 21 Haziran-16 Ağustos 2020).

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi öğrencilerin seçmek istedikleri ve merak ettikleri meslekleri 2 haftalık eğitim ve eğlence dolu bir ortamda öğrenmelerini hedefliyor. Öğrenciler, meslek ve konu hakkındaki bilgileri uygulamalı ve interaktif olarak öğrenebilecekler. Aynı zamanda her gün Kanada Waterloo Üniversitesi akademisyenlerinin verdiği iki saat İngilizce dersi mevcut. Yaz okulu 28 Haziran-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bonus!!!

Nesin Matematik Köyü

Matematik Köyü ülkemizde matematik alanındaki farkındalığı arttırmak için kurulmuş, bir şekilde matematiğe gönlü kaymış her yaştan bireyin matematik eğitimi alabileceği, araştırma yapabileceği dünyada eşi benzeri olmayan bir mekan, tamamı ile bilime adanmış tam teşekküllü bir köy. Matematik Köyü’nün şöyle bir notu var, dikkate almak gerekiyor: “Anne ve babaların çocuklarının Matematik Köyü`ne gitmeleri için ısrar etmeleri anlaşılır ama kendilerinden bu ısrarlarında ölçülü olmalarını rica ediyoruz. Zorla güzellik olmadığı gibi matematik de olmuyor.” 2020 Nesin Matematik Köyü Lise Yazokulları 22 Haziran – 6 Eylül 2020 tarihleri arasında 5’i ikişer 1’i tek haftalık 6 program olarak gerçekleşecek.

Gençler için Kurs Alternatifleri veya Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi yazımızda ilginizi çekebilir! Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

1 Yorum

  1. Yeditepe Üniversitesinin lise yaz okulu programına katılmış biri olarak söylüyorum; HARİKA !
    Mutlaka tavsiye ederim. İhtiyacım olan bütün bilgiye sahip olmamı sağladı. Hukuk okumaya karar verdim. Ayrıca çok eğlendim. Teşekürler Yeditepe !

:)