Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

Eğitim

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

Yaz yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayınca ebeveynlerin temel konularından biri “Bu yaz çocuklar ne yapacak?” oluyor. Lise çağındaki çocuklar için üniversite ortamında yeni bakış açıları geliştirmeleri, meslek seçimi öncesi farklı dallar hakkında bilgi edinmeleri, bilim ile ilişkilerini arttırmaları ve yabancı dil yetkinliklerini geliştirme amaçlı birçok kurs mevcut. Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi yazımızda yer alan programlar şimdiden kayıt almaya başlamış durumda!

Pandemi nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yılda yaz okulları online platformlarda birbirinden zengin dersler ve etkinliklerle öğrencilerle buluşuyor. İTÜ ve Yeditepe gibi bazı üniversiteler popüler lise yaz okulları programlarına geçen yıl pandemi nedeniyle ara verdiler, bu yıl içinse henüz sayfalarında bir açıklama yok.

 

Boğaziçi Üniversitesi Lise Yaz Okulu

Boğaziçi Üniversitesi’nin liseli öğrencileri akademik yaşamla ve Boğaziçi kültürüyle tanışmaya davet ettiği bu program, 20 Haziran-01 Temmuz, 18-19 Temmuz , 01-12 Ağustos  2022 tarihleri arasında 3 dönem olarak gerçekleşecek. Bu programda, nanoteknolojiden yapay zekaya, oyun kuramından ekonomik modellemeye, yaratıcı yazarlıktan tarihe kadar birçok seçenek mevcut.

 

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu

Sabancı Üniversitesi yaz okulu programı ile gençlerin çok kültürlü bir ortamda üniversite hayatı deneyimi kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. 2 haftalık 3 dönem halinde düzenlenen programda öğrencilere, doğa bilimleri & mühendislik, sosyal bilimler, sanat, yönetim, yabancı diller ve kişisel gelişim dahil olmak üzere birçok üniversite dersi arasında seçim opsiyonu sunuluyor. Program bu yıl, 27 Haziran-8 Temmuz, 18-29 Temmuz, 01-12 Ağustos ve 15-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında 4 dönem halinde gerçekleşecek.

 

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi Koç Üniversitesi Lise Yaz Okulu

Koç Üniversitesi lise öğrencilerinin geleceğe dair kararlarını daha iyi şekillendirmelerine, yüksek öğrenim tercihlerini daha bilinçli yapmalarına yardımcı olmak için 3 ayrı seçenek sunuyor. Lise Yaz Okulu, 18 Temmuz-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Lise İngilizce Kampı ve Üniversite Öncesi Programlarına dair bilgiler için linki tıklayın!

 

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi Özyeğin Üniversitesi Lise Yaz Okulu

Özyeğin Lise Yaz Okulu Programı, lise öğrencilerinin katılım sağladığı iki haftalık bir kamp. Öğrenciler seçmiş olduğu paketler dahilinde akademik derslere katılarak hem ileride seçmek istedikleri bölüm hakkında bilgi ediniyor hem de sosyal aktivitelerle enerji dolu bir yaz geçirme şansı yakalıyorlar. Program tarihleri; 23 Haziran- 07 Temmuz, 25 Temmuz- 07 Ağustos 2022.

 

Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi Kadir Has Üniversitesi Yaz Okulu

Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik bir program olan Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulu, katılımcı öğrencilerin üniversite öncesinde üniversite deneyimi kazanmalarını ve tavsiye mektubu bağlantılarını oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Tarihler; 27 Haziran-08 Temmuz, 18-29 Temmuz 2022.

 

Bonus!!!

Nesin Matematik Köyü Lise Yaz Okulları

Matematik Köyü ülkemizde matematik alanındaki farkındalığı arttırmak için kurulmuş, bir şekilde matematiğe gönlü kaymış her yaştan bireyin matematik eğitimi alabileceği, araştırma yapabileceği dünyada eşi benzeri olmayan bir mekan, tamamı ile bilime adanmış tam teşekküllü bir köy. Matematik Köyü’nün şöyle bir notu var, dikkate almak gerekiyor: “Anne ve babaların çocuklarının Matematik Köyü`ne gitmeleri için ısrar etmeleri anlaşılır ama kendilerinden bu ısrarlarında ölçülü olmalarını rica ediyoruz. Zorla güzellik olmadığı gibi matematik de olmuyor.” Nesin Matematik Köyü Lise Yaz Okulları 20 Haziran – 9 Eylül 2022 arasında farklı programlar sunuyor.

Gençler için Kurs Alternatifleri veya Liseliler için 5 Kış Okulu Önerisi yazımızda ilginizi çekebilir! Liseliler için 5 Yaz Okulu Önerisi

1 Yorum

  1. Yeditepe Üniversitesinin lise yaz okulu programına katılmış biri olarak söylüyorum; HARİKA !
    Mutlaka tavsiye ederim. İhtiyacım olan bütün bilgiye sahip olmamı sağladı. Hukuk okumaya karar verdim. Ayrıca çok eğlendim. Teşekürler Yeditepe !

:)