Gençler için Kurs Alternatifleri

Gençler İçin Kurslar

13-18 yaş arası gençler için kurs alternatifleri neredeyse sınırsız, ne yapmak, nasıl yapmak istediklerine bağlı. Günümüzde çocuklar kendini geliştirmeye çok meraklı, kendileri araştırıp buluyorlar zaten, ebeveynlere de finansman kalıyor! Bazı alanlar vardır; müzik, bale, basketbol vesaire yetenek ve azim gerektiren ve ne kadar küçük yaşta başlanırsa o kadar iyi olan, bunlardan bahsetmiyoruz. Daha çok kişisel gelişimlerine yardımcı olacak, bakış açısını değiştiren etkinlikler bahsetmek istediğimiz. Ayrıca da kurslar akıllı telefon gibi bağımlılık safhasındaki teknolojik aletlerden uzak kalmaları, sosyalleşmeleri, hayal dağarcıklarını geliştirmeleri için iyi bir araç. Böyle bir eğilimleri yoksa bile destekleyin, bir şeylerin yavaş yavaş değiştiğini göreceksiniz.

Öğrenciler için Kurs Seçenekleri

Kick Boks Kursları

Kick Boks; karate, Tayland boksu ve batı boksu sporlarından geliştirilmiş, temelinde savunma amacı yatan, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sanatı. Kick boks her ne kadar bir dövüş sanatı olsa da son yıllarda fitness salonlarının vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. İyi bir kardiyo egzersizi olmasıyla bilinen Kick boks, özgüveni arttırması nedeniyle de tercih edilen bir spor. ITU Kick boksİstanbul Kick Boks Spor Klübü, Mürsel Şahin Spor Klubü.

Fotoğrafçılık Kursları

Günümüzde akıllı cep telefonları sayesinde fotoğraf çekmeyen kimse kalmadı herhalde. Ama her şeyin bir tekniği var, bir şey yapılıyorsa en iyisini hedef alınmalı. Temel fotoğrafçılık kurslarından ileri tekniklere birçok kurs seçeneği mevcut.  İfsakİstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi, Galata Fotoğrafhanesi, İstanbul Fotoğrafçılık Kursu.

Yemek Kursları

Gençler yeni tatlar, yeni lezzetler keşfetmeye çok meraklı. Bu ilgi alanlarını daha da yeşertmek için bir yemek kursuna katılıp neler yapabileceklerini keşfetmelerini istemez misiniz? Belki içlerinde gizli bir gurme vardır, kim bilir?  Mutfak Sanatları AkademisiEks Mutfak AkademisiEatalySoffa Mutfak AtölyesiUSLA

Sanatsal Kurslar

Sanat bir yetenek işidir ama bu sanatla uğraşmaya engel değildir. Tek seanslık ya da uzun süreli etkinliklere katılarak gizli kalmış yetenekler keşfedebilir, amaç sadece keyif almakta olabilir. Karakalem çalışmalardan heykel yapımına, sıcak cam atölyesinden boncuk atölyesine birçok alternatif mevcut.  Masterpiece, Akademi Art, Cam Ocağı, Sanataşehir, Şişli Sanat KursuDonkişot Sanat

Gençler için kurs alternatifleri

Yaratıcı Yazarlık Kursları

Yazmak kuşkusuz büyülü bir yolculuk, hepimizin içinde sessiz bir yazar vardır belki. Yaratıcı düşüncenin, hayal gücünün ve yeteneğin harmanlandığı bir pota yazarlık. Yaratıcı yazarlık kursuna gidilerek yazar olunmaz belki ama varsa bir yetenek, geliştirmek için bir araç. Denemeden bilemezsiniz. Müjdat Gezen Sanat MerkeziNotos Atölyeİstanbul Kültür ÜniversitesiSadri Alışık Kültür Merkezi.

Gençler için kurs alternatifleri

Dans Kursları

İnsanoğlunun yeryüzündeki yaşamı kadar eski olan dans, insanın kendini ifade edebildiği güçlü bir iletişim aracı. Gençler tarafından oldukça ilgi gören fakat öğrenmek konusunda biraz çekinceli davranılan bu alanda birçok seçenek mevcut: Tango, Vals, Samba, Salsa, Halk Dansları…  Tan Sağtürk AkademiTolga Han Dans KursuShaka Dance.

Gençler için kurs alternatifleri

Yabancı Dil Kursları

Kariyer hedeflerine ulaşmak ya da kendini geliştirmek neden ne olursa olsun her birey mutlaka bir yabancı dil öğrenmeli. Bu çoğunlukla İngilizce oluyor, İngilizce eğitimi alanında ise neredeyse sınırsız kurs ve kaynak mevcut. Artık gençler başka diller öğrenmeye de çok eğilimli ve seçenek çok; Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça vs. Almanya Kültür Enstitüsü, Fransız Kültür Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi Dil Kursları, Marmara Üniversitesi Dil Kursları, Yeditepe Üniversitesi Dil Kursları, İspanyol Kültür Merkezi.

Yurt dışında Okumak İsteyenler için Sınav Hazırlık Kursları

Yurt dışında okumak isteyen gençlerin hedefledikleri ülke/üniversitelerin kabul ettikleri sınavlardan geçer not alması gerekiyor. IB, SAT, AP, ACT vb. sınavlara hazırlık konusunda destek almak isteyenler için seçeneklerden bir kaçı; TestPrepVeritasBoğaziçi Math Academy.

Bütçeniz doğrultusunda özel kurslara gitmek bir seçenek ama tek çözüm değil. Belediyelerinde kendi bünyelerinde açtıkları pek çok kurs mevcut. Bağlı olduğunuz belediyeye başvurarak seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Gençler için kurs alternatifleri ilginizi çektiyse kendi ilinizde, ilçenizde detaylı araştırma yapıp en uygun olanı seçebilirsiniz.

Liseliler için üniversitelerin düzenlediği yaz ve kış okulları da iyi bir seçenek.


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın