Muhteşem Manzarasıyla Büyüleyen Starnberg Kasabası

Almanya Gezilecek Yerler

Starnberg Kasabası

Starnberg kasabası, Starnberg gölünün kenarında, nispeten küçük ama son derece zarif bir yer. Boyutuna göre çok sayıda restoran, bar ve otel barındırıyor. Almanya’nın en zengin kasabası olarak biliniyor.

Göl kıyısı muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapıyor, saatlerce oturup manzarayı seyretmek mümkün. İnsan yoğunluğuna rağmen verdiği sakinlik ve huzur hissi insanın algısını zorluyor.

Şehrin tepesine tünemiş gibi duran 1763 yapım tarihli St. Joseph Kilisesi görülmeye değer. Kilisenin bahçesi, özellikle de manzara terası asıl keyif alanı. Buradan Starnberg’in çatılarının göle indiği ve dağların uzakta oyalandığı manzarayı seyretmeye doyum olmuyor.

Starnberg KasabasıStarnberg Kalesi, bir Orta çağ kalesinin dönüştürülmesiyle erken modern dönemde inşa edilmiş. Dik duvarlara sahip dört kanatlı bina, şimdi Starnberg vergi dairesi olarak hizmet veriyor. Kolayca erişilebilen saray bahçesi, barok tarzıyla ziyaretçilerini mest ediyor.

Starnberg KasabasıStarnberg‘deki en eski binalardan biri olan “Tutzinger Hof” görülmeye değer. Eskiden “Hoftaverne” olarak bilinen han, ilk olarak 15. yüzyılın sonunda kayıtlarda yer almış.

Starnberger See Müzesi 1914 yılında Bavyera’nın son kralı tarafından açılmış. Bugün, uzantıları ile benzersiz kompleks, 1520 yapım tarihli Lochmannhaus’u (çiftlik evi) barındırıyor. Eski bir meyve bahçesinin içinde yer alan çiftlik evi, yüzyıllardır varlığını koruyor.

Starnberg Kasabası

Starnberg Gölü

Göl, Bavyera’nın ikinci en büyük gölü, Münih’in güneybatısında sadece 30 dakikalık bir yolculuk mesafesinde ve Münih sakinleri için ana dinlenme alanı. Göl yaklaşık 20 kilometre uzunluğunda, 5 kilometre genişliğinde ve 127 metre derinliğinde. Arka planda sıradağlar yükseliyor. 17. ve 18. yüzyıllarda göl Münih sarayında çok popülermiş. Zamanın hükümdarları burada saraylar inşa etmişler ve görkemli festivallerle burayı şenlendirmişler.

Starnberg Gölü’ndeki turistik yerleri tanımanın en iyi yolu gölde bir tekne turu yapmak. Üç saatlik gemi turu, Starnberg, Possenhofen, Leoni, Berg istasyonlarını içeren bir tur sunuyor.

Berg: Schloss Berg, Kral II. Ludwig’in yazlık eviymiş. Hayatının son günlerini burada geçiriyor ve gizemli bir şekilde burada boğuluyor.

Possenhofen & Gül Adası: Görülmeye değer Schloss Possenhofen, Avusturya imparatoriçesi Sissi’nin büyüdüğü kale olarak biliniyor. Gül adası, gölün tek adası. Adanın tarihçesi MÖ 1700’lere uzanıyor. MS 7. yüzyılda, adada bugün sadece batı duvarı ve temelleri bulunan Romanesk bir taş kilise inşa edilmiş. Kral II. Ludwig 1850 yılında adayı satın aldıktan sonra buraya bir yazlık yaptırmış- ‘Casino’- şimdi küçük bir müze. Ve ortasında oval bir gül bahçesi bulunan park inşa ettirmiş.

Bernried: Bernried, “Bavyera’nın en güzel köyü” seçilmiş. Burada eski ahşap evleri ile tarihi şehir merkezine hayran olabilirsiniz. Aziz Martin bölge kilisesi, Augustinian kanonlarının eski bir kolej kilisesi olarak görülmeye değer. Mayıs 2001’de açılan Fantezi Müzesi’nde Lothar-Günther Buchheim’ın ünlü Ekspresyonist koleksiyonunu görebilirsiniz.

Seeshaupt: Starnberg Gölü’nün güney ucu. Burada sadece manzaranın keyfini çıkarabilir yada yüzme, yürüyüş, yeme ve içme, tekne gezileri ve su sporları dahil olmak üzere sayısız seçenekten birini değerlendirebilirsiniz. Starnberg Kasabası

Münih Gezi Rehberi


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)