Almanya’nın Görülesi Şirin Kasabası Lindau

Almanya Gezilecek Yerler

Lindau Gezilecek Yerler

Lindau, Almanya’nın güneyinde, Konstanz gölünün kenarında muhteşem manzaraya sahip bir kasaba. Münih’e 181, Stuttgart’a 207 kilometre uzaklıkta. En yakın havaalanı ise Friedrichshafen’de. Ada kısmında bulunan tarihi şehir merkezinin Arnavut kaldırımlı geçiş yolları, derin mavi göl suları ve heybetli Alp dağlarının görüntüsü insanı büyülemeye hazır. Kara kısmı ise sakinliği, düzeni, temizliği, bozulmamış doğası ve meyve bahçeleri ile keşke burada yaşasak dedirten yerlerden. Gölün sürekli değişen mavi suları ile çevrili gür yeşillikler arasında saatlerce dolaşabileceğiniz Lindau, eski ve yeninin mükemmel karışımını sunuyor ziyaretçilerine. Lindau Gezilecek Yerler

Konstanz Gölü, diğer adıyla Bodensee’nin hem Avusturya hem İsviçre hem de Almanya’ya sınırı mevcut. Avusturya’nın Konstanz gölüne kıyısı olan en önemli şehri Bregenz, İsviçre’nin Kreuzlingen, Almanya’nın ise Lindau, Friedrichshafen, Meersburg ve Konstanz. Biz Lindau’nun kara bölgesinde konaklayıp, günübirlik Friedrichshafen, Meersburg ve Konstanz’ı ziyaret ettik.

Lindau Gezilecek Yerler

Bavyeralı Aslan ve Yeni Deniz Feneri-(The Bavarian Lion and the New Lighthouse)

Lindau Gezilecek Yerler

Lindau’nun liman girişindeki Bavyeralı Aslan ve Yeni Deniz Feneri, Alplerin ve Konstanz Gölü’nün etkileyici zemini karşısında görkemli bir şekilde duruyor. Altı metre boyunda ve 50 ton ağırlığındaki aslan heykeli 1856 yılında Münihli Profesör Johann von Halbig tarafından yapılmış. 36 metre yüksekliğindeki Yeni Deniz Fenerinin izleme platformu ise nefes kesici bir panoramaya sahip.

Mangturm Kulesi-(Mangturm Tower)

Limanda yer alan bu kare taş kule, şehrin orta çağ surlarının bir parçası olarak 12. yüzyılda inşa edilmiş. Kule duvarındaki yazıtta, “Limanı korumak ve savunmak için- eski imparatorluğun özgür şehri Lindau’nun güçlü sembolü” yazıyor.

St. Peter Kilisesi-(Peterskirche)

1000 yıldan uzun bir geçmişe sahip St Peter Kilisesi, Lindau’nun en eski kilisesi. Balıkçı Kilisesi olarak da adlandırılan kilise, o zamanlar Schrannenplatz çevresinde yaşayan balıkçıların koruyucu azizi olan Havari Simon Peter’a adanmış. Bu etkileyici bina ayrıca büyük bir sanat hazinesine ev sahipliği yapıyor, içindeki freskler büyüleyici.

Hırsızlar Kulesi-(Diebsturm)

1380 civarında inşa edilen yuvarlak kule uzun süre hapishane olarak kullanılmış. Mimarisi ile dikkat çeken, sekiz metre çapında dört katlı kule St.Peter kilisesinin hemen yanında.

Toz Kulesi-(Powder Tower)

Adanın en batı ucunda bulunan bu yapı, 1508 yılında şehir surlarının bir parçası olarak inşa edilmiş. 18. yüzyılın sonlarına doğru Lindau’nun milislerinin barutlarını depoladığı bir toz kulesine dönüşmüş ve adını da bundan almış.

Maximilianstrasse ve Çevresi

Lindau Gezilecek Yerler

Maximilianstrasse şirin kafe, restoran ve mağazaların bulunduğu çarşı caddesi. Bu caddenin tam ortasında 1400’lü yıllarda yapılan, renkli işlemeleriyle dikkat çeken eski belediye binası (Historic Town Hall) var. Bu caddenin sonunda Lindau’nun en çarpıcı binalarından biri olan ve Lindau Belediye Müzesi’ne ev sahipliği yapan Cavazzen Evi (Haus zum Cavazzen) bulunuyor. Müzenin biraz ilerisinde Stiftsplatz’da 1180 yılında inşa edilmiş, 1500 yılında genişletilmiş ve Rococo tarzı iç dizaynı 1781 ilave edilmiş St. Stephan Kilisesi (Kirche St. Stephan) ziyaretçilerini bekliyor.

Lindau Gezilecek Yerler

Lindau Gezilecek Yerler

Gemi Turları

Lindau’dan Konstanz gölüne kıyısı bulunan birçok kasabaya gemi turları mevcut, Bregenz, Konstanz, Mainau bunlardan birkaçı. Yemekli, yemeksiz tercih size kalmış. Turlarda canlı müzikte mevcut. Limandaki bilet satış noktasından veya web sitesinden detaylı bilgi almak mümkün.

Lindau gezilecek yerler listemize nerede ne yemeli eklemeden olmaz! Bizim önerimiz, Zur Alten Werft – Biergarten‘de piliç çevirme ve Cafe Schreier‘de dondurma yemek. Çocuklar bayıldı:))


Almanya Gezilecek Yerler Listesi:

Münih Gezilecek Yerler

Münih Hayvanat Bahçesi, Almanya

Stuttgart Gezilecek Yerler

Çocuklarla Mannheim Gezimizden Notlar

Großholzleute Eski Model Araç Festivali

Kempten Almanya Gezi Notları

Muhteşem Manzarasıyla Büyüleyen Starnberg Kasabası

Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)