Münih Hayvanat Bahçesi, Almanya

Almanya Gezilecek Yerler

Çocuklarla Münih’e gidip de Münih Hayvanat Bahçesi/Tierpark Hellabrunn’na gitmemek olmazdı. Almanya seyahatimizde ailecek en keyif aldığımız yerlerden biri oldu burası. Marienplatz’tan U3’e binerek gittik ve Isar kapısından giriş yaptık insanın ruhunu okşayan bu mekana.

Münih Hayvanat Bahçesi

Münih Hayvanat Bahçesi Hellabrunn, 1911 yılında dünyadaki ilk geo-hayvanat bahçesi olarak kurulmuş. Hayvanlar, coğrafi dağılımlarına göre karma bir düzende yaşıyorlar. Ziyaretiniz esnasında simgeleri takip ederseniz dünyayı dolaşıp, farklı yaşam alanlarını görmüş gibi oluyorsunuz. 4 kişilik bir aile için giriş ücreti 33 Euro, ücret detayları burada. Bir gününüzü ayırabilirsiniz buraya, yeme & içme ve dinlenme alanları mevcut. Fotoğraf çekmek isteyenler içinse bir cennet.

Hayvanat bahçesi oldukça kalabalıktı, fakat ilginç bir şekilde hiç Türk görmedik, sadece girişteki kafede Türkçe bilen Yunanlı bir görevliyle sohbet ettik! Hava yağmurlu ve manzara süperdi!

Münih Hayvanat Bahçesi

Hellabrunn, klasik anlamda bir hayvanat bahçesi değil aslında. Geniş ve özenle yapılandırılmış mahfazalarda hayvanların yaşadığı, Isar nehrinin kıyısında ve Isar çayırları içerisinde bir doğa koruma alanı. Çok sayıda hendek ve doğal peyzaj tasarımı sayesinde, ziyaretçiler sadece bir safaride deneyimlenebilecek hayvanları yakından görme keyfinin tadını çıkarabilir.

Münih Hayvanat Bahçesi, simli gibbon gibi birçok risk altındaki tür dahil olmak üzere 733 farklı türde 18.932 hayvana ev sahipliği yapıyor. Tehdit Altındaki Türler Kırmızı Listesinde yer alan bu primat sadece Almanya’da Münih Hayvanat Bahçesi’nde görülebilir. Flamingo, mirket, kutup ayısı, kırmızı panda, bebek orangutanlar ve penguenler çocukların en çok ilgi gösterdiği hayvanlar arasındaydı. Oyun alanında çocuklar, lama ve midillilerle yürüyüşe çıkabiliyor, çok sevimliler.

Münih Hayvanat Bahçesi

Münih Hayvanat Bahçesi

Münih Hayvanat Bahçesi

Çocuklarınız varsa mutlaka onlarla birlikte seyahat edin. Yüzleri ve gözlerindeki o merak, heyecan ve mutluluk karışımını görmek her şeye değer! Bir insan için en güzel şeylerden biri, aile anıları biriktirebilmek bu hayatta, siz yaşadığınız sürece sizle beraber yaşar ve sonrasında diğerlerine hatıra kalır.

Münih Hayvanat Bahçesi

Münih Hayvanat Bahçesi, Münih gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer almalı, diğer mekanlar için Münih Gezilecek Yerler yazımıza bir göz atın! Seyahate çıkarken çocuklarınızı yanınıza almayı unutmayın:) Seyahate çıkarken çocuklarınızı yanınıza almayı unutmayın:)


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)