Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler

Almanya Gezilecek Yerler

Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler

Konstanz Gölü; Almanya, İsviçre ve Avusturya’ya kıyısı olan Almanya’nın en büyük, Orta Avrupa’nın üçüncü büyük gölü. Gölün Alman kıyısı, büyük oranda Baden-Württemberg’de bulunurken, Bavyera eyaletinde ise 18 kilometrelik kısmı uzanıyor. Göldeki adalar ve etrafına sıralanmış yerleşim yerleri, Almanya’nın en güzel tatil beldelerinden sayılıyor. Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler listemiz bu coğrafyadaki en popüler yerleri içeriyor, zamanınız varsa gezilecek yerde çok aslında!

Almanya Konstanz Gölü Gezilecek Yerler

Lindau

Lindau, Konstanz gölündeki en büyük ada, ana karaya biri demiryolu köprüsü olmak üzere iki ayrı köprü ile bağlanıyor. Ada kısmında bulunan tarihi şehir merkezi, Arnavut kaldırımlı geçiş yolları, derin mavi göl suları ve heybetli Alp dağlarının görüntüsü insanı büyülemeye hazır bekliyor. Kara kısmı ise sakinliği, düzeni, temizliği, bozulmamış doğası ve meyve bahçeleri ile keşke burada yaşasak dedirten yerlerden. Gölün sürekli değişen mavi suları ile çevrili gür yeşillikler arasında saatlerce dolaşabileceğiniz Lindau, eski ve yeninin mükemmel karışımını sunuyor ziyaretçilerine. Kendine özgü yarı ahşap binaları, tren istasyonu, tarihi yapıları, deniz feneri ve Bavyera Aslan heykeli görülmeye değer, limanda gün batımı muhteşem kaçırılmamalı.

Friedrichshafen

Baden-Württemberg eyaletinin on dört şehrinden biri olan Friedrichshafen’ın geçmişi 5. yüzyıla kadar uzanıyor. İkinci Dünya Savaşı sonrasında yeniden kurulan Friedrichshafen, Alp Dağları ve Konstanz Gölü sayesinde Almanya’nın popüler turizm noktalarından biri olmayı başarmış. Dünyanın ilk zeplinini üreten ve bu nedenle de Almanya’da zeplin şehri olarak da bilinen bu güzel şehri ziyaret ederseniz zeplin turuna katılmayı ve zeplin müzesini ziyaret etmeyi atlamayın.

Meersburg

Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler

Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler

Orta çağ kasabası atmosferine sahip Meersburg, sahip olduğu barok görüntüsünü Konstanz’ın genç piskoposlarına borçlu. Zamanın piskoposları meşhur mimar Balthasar Neumann’ın büyük katkılarıyla görkemli kaleler inşa etmişler. Şu anda bile uzaktan bakıldığında halen orta çağ kentini anımsatan bir görüntüye sahip bu kasaba şarabıyla ünlü.

Konstanz

Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler

Roma İmparatorları, orta çağ tüccarları ve 15. yüzyıl Konstanz Konsül piskoposlarının izleri bu şirin şehrin orta çağ yapısını koruyan merkezinde hala yaşıyor. Diğer Alman şehirlerinden farklı olarak II. Dünya savaşı bombardımanlarından etkilenmeyen bu şehir, Imperia heykeli ile dikkat çekiyor. Imperia, bir elinde Papa Martin V, diğer elinde İmparator Sigismund’u tutan 9 m yüksekliğinde, 18 ton ağırlığında ve her dört dakikada bir ekseni etrafında dönen bir kaidenin üzerinde duran görkemli bir heykel. Heykelin hikayesi, Balzac’ın La Belle Imperia isimli, Katolik din adamlarının ahlakının sert bir dille hiciv ettiği öyküsüne dayanıyor. İtalyan asıllı, iyi eğitimli bir fahişe olan Imperia, Konstanz Konseyinde kardinalleri ve prensleri baştan çıkarıp hepsinin üzerinde güç kurmuş hikayeye göre.

Reichenau

Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler

Konstanz gölünün ikinci büyük adası olan Reichenau, manastırlar adası olarak ta biliniyor. 724 yılında inşa edilen ve olağanüstü manevi, entelektüel ve sanatsal etki yaratan Benedictine Manastırı ve çoğunlukla 9. ve 11. yüzyıllar arasında inşa edilen St. Mary ve Marcus, St. Peter ve St. Paul ve St. George kiliseleri, Orta Avrupa’da orta çağ manastır mimarisinin bir panoramasını sunuyor. Bu yapıların içindeki duvar resimleri çevre ülkelerdeki zanaatkarlara ilham kaynağı olmuş. Ada sadece manastırları ile değil sebze ve meyveleriyle de ünlü. Adada 3.500 kişi yaşıyor ve çoğunluğu çiftçi. İlk üzüm bağları 800’lü yıllarda buraya dikilmiş ve zamanla meyve ve sebze üretimi için en bilinen yerlerden biri haline gelmiş.

Mainau

Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler

Çiçek Adası olarak ta bilinen Mainau Adası, Konstanz Gölü’nün 3. büyük adası ve 45 hektar büyüklüğünde. Adanın mülkiyeti İsveçli aristokrat Bernadotte ailesine ait, bu adayı çiçek cenneti haline getirende onlar ve burayı bir şirket mantığıyla işletiyorlar. Binlerce çeşit çiçek ve bitki türünü burada görmeniz mümkün. Her bitkinin önünde açıklaması ve hangi ülkeye ait olduğu yazıyor. Kelebek Evi görülesi yerler arasında. Adaya giriş paralı, fiyatlar sezona göre farklılık gösteriyor. Ada haritasını buradan inceleyebilirsiniz. Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler


Almanya Gezilecek Yerler Listesi:

Münih Gezilecek Yerler

Münih Hayvanat Bahçesi, Almanya

Stuttgart Gezilecek Yerler

Çocuklarla Mannheim Gezimizden Notlar

Großholzleute Eski Model Araç Festivali

Kempten Almanya Gezi Notları

Muhteşem Manzarasıyla Büyüleyen Starnberg Kasabası

Lindau Gezilecek Yerler


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)