Großholzleute Eski Model Araç Festivali

Almanya Gezilecek Yerler

Çocuklarla Lindau seyahati esnasında Lindau’dan Kempten’a arabayla geçerken tesadüfen rast geldik Großholzleute Eski Model Araç Festivali‘ne (Oldtimertreffen Großholzleute). Her yer öyle kalabalık ve görüntü öyle güzeldi ki durmadan edemedik. Eski traktörler, eski motorlar, eski arabalar. Hepsi çok güzel, çok bakımlıydı. Ben, şahsen traktörlere hayran kaldım. Eski traktörler görmeye ve kullanmaya alışık biri olarak şimdiye kadar hiç böylelerini görmemiştim, bıraksalar bütün günü orada geçirebilirdim.

Großholzleute, Isny im Allgäu kasabasına bağlı bir köy. Isny, mandıraları, peyniri, yürüyüş & bisiklet parkurları ve kayak pistleri ile öne çıkan bir kasabaymış. Özellikle Isny’nin şehir düzeninin, güneybatı Almanya’da orta çağ şehir planlamasının en çarpıcı örneklerinden biri olduğu söyleniyor. Kavşaklarla bölünen oval, şehir surları, kuleler, kasaba evleri, kiliseler ve kale tarafından oluşturulmuş. Biz ziyaret edemedik ama bir sonraki ziyaretimiz için not aldık. Büyük şehirleri değilde köy ve kasaba gibi küçük yerleşim yerlerini gezmeyi seven, yemyeşil doğada uzun bisiklet turlarına katılmak isteyenler için cazip bir yer.

Großholzleute Eski Model Araç Festivali, Almanya

Her yıl, Temmuz ayının 3. pazar günü düzenlenen Großholzleute Eski Model Araç Festivali’ne Almanya, Avusturya ve İsviçre’den antik araç sahipleri katılıyormuş. Gün boyunca traktörlerin beygir gücüne göre ayrıldığı ağaç gövdesi çekme gibi çeşitli yarışmalarında yapıldığı festivalde yerel kıyafetler giymiş araç sahipleri ve antik araçlar sonsuz yeşilliğin içinde müthiş bir görsel şölen oluşturuyor. Bu yıl festivale yaklaşık 800 otomobil, traktör ve motosiklet katılmış. Festivalde yer alan traktörlerin çoğunluğu 20. yüzyılın ilk yarısı üretim tarihli.

Eski Model Araç Festivali

Eski Model Araç Festivali Eski Model Araç Festivali Bu yıl 20.si düzenlenen Großholzleute Eski Model Araç Festivali’nin benzerleri Almanya’nın daha doğrusu Avrupa’nın farklı yerlerinde düzenli olarak yapılıyormuş. Bu festivallere belli bir yaş üstü araçlar katılabiliyor, Großholzleute Eski Model Araç Festivali içinse bu sınır 1975 yılından önce üretilmiş olmak. Sabah 9.00’da başlayan festival gün boyunca sürüyor, yeme- içme alternatiflerinin de olduğu festivalde canlı müzikte yer alıyor.

Okuyun!  Hoşgörü Kenti Antakya Gezilecek Yerler

Eski Model Araç Festivali

Eski Model Araç Festivali Eski Model Araç Festivali Çocuklu ailelerinde rağbet gösterdiği festival, teknoloji, sosyal medya ve AVM kültürü arasına sıkışıp kalmış çocuklar için farklı ve renkli bir alternatif.

Yorum Yapın

:)