Günü Birlik Tegernsee Turu

Almanya gezilecek Yerler

Tegernsee

Tegernsee, başlı başına bir tatil lokasyonu olmasının yanı sıra, Münih’in en popüler günübirlik gezi destinasyonlarından biri. Ruhunuzu şenlendirmek istiyorsanız mutlaka ziyaret edin.

Tegernsee Gölü, Bavyera’nın en temiz suya sahip gölleri arasında sayılıyor. Göl çevresindeki yerleşim yerleri sırayla Tegernsee, Gmund am Tegernsee, Rottach-Egern, Keith ve Bad Wiessee.

Münih Hauptbahnhof tren istasyonundan BRB RB57 treniyle 1 saatte Tegernsee’ye ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gitmek isterseniz mesafe 60 km ve 1 saatte ulaşmanız mümkün.

Burası Almanya’nın en zengin yerlerinden biri olarak biliniyor, bunun yanında oldukça turistik bir bölge. Buna rağmen son derece temiz, tüm binalar son derece bakımlı, kalabalık haliyle bile dinlendirici.

Tegernsee’de Görülecek Yerler ve Yapılacak Şeyler Listesi

 • Tekne turuna çıkın, pitoresk Bavyera manzarası ve gölün çevresindeki kasabaların keyfini çıkarın. Veya bir tekne kiralayıp gölü kendiniz keşfedin!

Büyük ve güney olmak üzere 2 tur alternatifi var. Büyük tur 1,5 saat sürüyor ve kişi başı 19 €, güney turu 1 saat sürüyor ve kişi başı 14 €. Biletleri teknede veya internet (https://www.seenschifffahrt.de ) üzerinden alabilirsiniz.

Kürek ve pedallı bot kiralamak isterseniz link bu: www.bootsverleih-rixner.de

Tegernsee

 • Göl çevresindeki bira bahçelerinde ve restoranlarda otantik yemeklerin tadını çıkarın. Ünlü Tegernsee Hell birasını mutlaka deneyin!
 • Hava sıcaksa Tegernsee Gölü’nün berrak sularında yüzün!
 • Bölgenin en yüksek noktası olan Wallberg’in tepesinden Bavyera Alpleri’nin manzarası seyretmek için teleferiğe binin.

Eğer arabasız geldiyseniz, Tegernsee Tren İstasyonu’ndan bu teleferiğin kalktığı noktaya gitmek için en kolay yol RVO denen otobüsler.

 • Tegernsee belediye binasını görün.

Bugünkü belediye binasının öncülü, 1560 civarında inşa edilen ve 1882’de genişletilen bir okul binasıymış.  Bu şirin yapı 1888’den bu yana belediye binası olarak kullanılıyor.

 • Tegernseer Tal Müzesi’nde bölgenin tarihine ilişkin sergilerin yanı sıra farklı dönemlere ait sanat eserleri de sergileniyor, ziyaret edin.
 • Pitoresk sokakları ve geleneksel evleriyle tarihi eski kenti keşfedin.
 • Bavyera kutsal mimarisinin güzel bir örneği olan barok St. Quirinus kilisesi de görülmeye değer unutmayın.

 • Geleneksel restoran Bräustüberl ve göl kenarındaki ikonik Tegernsee Kalesi (Kloster Tegernsee), bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerlerden, keyfini çıkarın.

Tegernsee Manastırı, 8. yüzyılda kurulmuş bir Benediktin manastırıymış. 1803 yılına kadar Yukarı Bavyera’daki en önemli Benedictine manastırı konumundaymış. Bugün manastır binaları Tegernsee Kalesi olarak Wittelsbach düklüğüne ait

Bräustüberl restoranın ise 1675’ten beri hizmet verdiği söyleniyor.

Tegernsee

 • Olaf Gulbranson Müzeleri’ni ziyaret edin ve bu olağanüstü sanatçının sanatının ve eğlenceli karikatürlerinin keyfini çıkarın.
 • “Naturkäserei Tegernseer Land” den biraz el yapımı peynir alın.
 • Yürümeyi seviyorsanız Rottach-Egern’e yürüyün. Tegernsee’den yaklaşık 1 saat dağ yolundan yürüyerek Rottach-Egern’e ulaşabilirsiniz.
 • Kasaba, doğal güzelliğinin yanı sıra, sörf, yelken, su kayağı, buz pateni, kayak, yürüyüş ve bisiklet parkurları, tırmanma ve paraşüt atlayışı gibi birçok aktiviteye ev sahipliği yapıyor.

Almanya’da Görülecek Çok Yer Var! Okuyun!

Almanya Konstanz Gölü Çevresinde Görülesi Yerler
Almanya’nın Görülesi Şirin Kasabası Lindau
Çocuklarla Mannheim Gezimizden Notlar
Çocuklarla Münih Gezilecek Yerler
Dachau, Almanya
Großholzleute Eski Model Araç Festivali
Kempten Almanya Gezi Notları
Muhteşem Manzarasıyla Büyüleyen Starnberg Kasabası
Münih Gezi Rehberi
Münih Hayvanat Bahçesi
Münih’te Nerede Ne Yenir?
Oktoberfest, Münih
Stuttgart Gezimizden Hatıralarımıza Kazınanlar


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın