Oreo ve Parça Çikolatalı Muffin

Yemek Tarifleri

Oreo ve Parça Çikolatalı Muffin

Çocukların en sevdiği lezzetlerden biri muffin. Küçücük rengarenk kaplarda çeşit çeşit pofuduk muffinler hem göze hem mideye hitap ediyor. Yeni keşfimiz, Oreo ve Parça Çikolatalı Muffin. Yumuşacık dokusu, çikolata ve Oreo aramosı bu muffinleri tarifsiz kılıyor. Çocuklarınız, misafirleriniz ya da kendiniz için deneyin! Yapımı son derece kolay, üstelik evi saran kokusu insanı mest edecek güzellikte.

Oreo ve Parça Çikolatalı Muffin Tarifi

Muffin Yapmanın Püf Noktaları

  • Kağıt muffin kapları kullanabileceğiniz gibi silikon muffin kalıbıda kullanabilirsiniz. Şekillerinin düzgün olmasını istiyorsanız kağıt kalıpları metal muffin tepsisine yerleştirerek muffinleri fırınlayın.
  • Muffin yaparken unutulmaması gereken en önemli püf noktası; toz şeker hariç kuru malzemelerle sıvı malzemeleri ayrı ayrı kaplarda karıştırılması. Aksi takdirde muffinler yeteri kadar pofuduk ve kıvamında olmuyor.
  • Tüm malzemeler (sıvı ve katı) bir araya geldikten sonra çok karıştırmaya gerek yok. Özellikle el mikseri gibi aletleri kullanmayın. Kaşık ya da spatula kullanmak yeterli.

Muffin yapmayı ve yemeyi seviyorsanız Zeynep’in Vişneli Muffin Tarifi’ni deneyin:))


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)