Harlan Coben Romanları Okuma Listesi

Polisiye - Gerilim

Harlan Coben Romanları

Dünya çapında 80 milyondan fazla kitabı satılan Harlan Coben, en etkili polisiye yazarlarından biri. Mayıs 2024’te yayınlanacak son romanı Think Twice ile 37 romanı okuyucusu ile buluşmuş olacak. İşte size okumaya başlamanız için en iyi Harlan Coben romanları.

Geniş eser yelpazesi göz önüne alındığında, Coben’in eserlerini okumaya nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Ancak ister Coben’in birkaç kitabını okumuş olun, ister bir sonraki takıntınızı arayan yepyeni bir okur olun, doğru yerdesiniz. Aşağıda, Coben’in en sürükleyici kitaplarının nihai listesini derledik.

Maalesef tüm eserleri Türkçe’ye çevrilmiş değil!

Harlan Coben Romanları

Kaçış – Run Away (2019)

Simon umutsuzca kızını aramaktadır. Bir gün onu Central Park’ta dolaşırken bulur. Ama yaklaştığında kız kaçar. Simon’ın onu takip ederek tehlikeli bir dünyaya girmekten başka çaresi yoktur. Coben’in şok edici şaşırtmacalar yaratma yeteneğinin mükemmel bir örneği olan eser sizi meraklandıracak: Çocuğunuzu güvende tutmak için ne kadar ileri gidersiniz?

Don’t Let Go (2017)

Gerçeğin sizi özgür kılacağını söylerler, ama Don’t Let Go’da gerçek sizi öldürebilir. Dedektif Dumas’ın kardeşi ölü bulunduğunda, çoğu insan bunun bir intihar olduğunu düşünür.

Yıllar sonra, Dumas kendini ihtiyaç duyduğu cevapları bulmaya çok yakın bulur. Tehlikeli derecede yakın. Yanlış kimlikler, uğursuz sırlar ve tüyler ürpertici komplolarla dolu bu rahatsız edici gerilim romanı sizi çok gerecek.

Ormandan Gelen Çocuk – The Boy from The Woods (2020)

Büyüleyici Wilde serisinin ilk kitabı olan Ormandan Gelen Çocuk, ormanda tek başına keşfedilen vahşi bir çocuk olan Wilde’ı merkeze alıyor. Artık bir yetişkin ve bir yabancı olan Wilde, sadece yalnız kalmak istemektedir. Ancak bir kız kaybolduğunda, onu dışlayan topluluk yardım etmesi için yalvarır. Wilde, bu gerilimli ve kalp atışlarını hızlandıran gerilim romanında kendini zamana karşı bir yarışın içinde bulur.

Beni Bir Kez Kandır – Fool Me Once (2016)

Kocanız öldürüldü. Öldüğünü gördünüz. Peki, dadı kameranızda kızınızla oynarken kimi yakaladınız? Kahramanımız Maya gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalırken karanlık sırlar ortalıkta kol geziyor. Bildiğinizi sandığınız her şeyi sorgulamanıza neden olacak kışkırtıcı bir gerilim romanı olan bu tüyler ürpertici kitap bir Netflix dizisi olmaya hazırlanıyor.

The Match (2022)

Ormandaki Çocuk’u bitirdikten sonra Kibrit’i okumalısınız. DNA veri tabanındaki bir eşleşme Wilde’ı tanıdığı tek akrabasının izine düşürdüğünde, kim olduğuna dair gizemi çözmek üzere olduğunu düşünür. Ta ki kadın ortadan kaybolana kadar.

Bu bağımlılık yaratan gerilim romanında gerçeği ararken kendinizi gizli toplulukların ve Wilde’ı ölüm listesinde tutan bir seri katilin içinde bulacaksınız.

Seni Bulacağım – I Will Find You (2023)

David rüyasını yaşamaktadır. Ancak uyandığında kendini oğlunun kanıyla kaplı bulduğunda, bu kısa sürede uyanamayacağı bir kâbusa dönüşür. Beş yıl sonra, baldızı bir bomba patlatır: Oğlu hayattadır. O yıkıcı gecede gerçekten ne olmuştur? Ve oğlunu kim kaçırmıştır?

Harlan Coben’in Tüm Romanları

 1. Think Twice
 2. I Will Find You
 3. The Match
 4. Win
 5. The Boy From The Woods
 6. Run Away
 7. Don’t Let Go
 8. Home
 9. Fool Me Once
 10. The Magical Fantastical Fridge
 11. The Stranger
 12. Found
 13. Missing You
 14. Six Years
 15. Seconds Away
 16. Stay Close
 17. Shelter
 18. Live Wire
 19. Caught
 20. Long Lost
 21. Hold Tight
 22. The Woods
 23. Promise Me
 24. The Innocent
 25. Just One Look
 26. No Second Chance
 27. Gone For Good
 28. Tell No One
 29. Darkest Fear
 30. The Final Detail
 31. One False Move
 32. Back Spin
 33. Fade Away
 34. Drop Shot
 35. Deal Breaker
 36. Miracle Cure
 37. Play Dead

Kaynak:

Netflix Harlan Coben Koleksiyonu

The Official Harlan Coben Website


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)