Elmalı Crumble Tarifi

Yemek Tarifleri

Elmalı Crumble

Kolay ve zahmetsiz elmalı tatlı arıyorsanız, bu yedi bileşenli Elmalı Crumble Tarifi mutlaka denenmeli. Sally’s Baking Addiction sitesinden uyarladığımız bu tarif, elmalı tatlılar sevenleri mest edecek lezzette. II. Dünya Savaşı sırasında İngiltere’de popüler olan bu lezzet özellikle soğuk kış günleri için ideal bir tatlı.

Bu tatlıyı fırından çıkardıktan sonra soğumadan tüketmenizi tavsiye ederim, tekrar ısıtıldığında aynı tadı alamıyorsunuz. Servis ederken üzerine bir top sade dondurma ve seviyorsanız üzerine biraz karamel sos gezdirmeyi unutmayın.

Sert ve sulu kırmızı elmalar bu tatlı için seçiminiz olmalı. Esmer şeker yerine beyaz toz şekerde kullanabilirsiniz. Orijinal tarifte ceviz yok ama ben elmalı tatlılara cevizi çok yakıştırdığım için kullandım. Beyaz un yerine yulaf unu kullanabilirsiniz. Karanfil tadı ve kokusunu seviyorsanız, elmalı harca 4-5 adet ekleyebilirsiniz. Tereyağının tuzsuz olması tercih edilir ama bu tatlının olmazsa olmazı değil.

Klasik Elmalı kek tarifi ilginizi çeker mi? Elmalı crumble tarifi


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)