Zeytinyağlı Havuçlu Ispanak Yemeği Tarifi

Yemek Tarifleri

Havuçlu Ispanak Yemeği

Demir deposu olarak bilinen dolgun yeşil yapraklı ıspanak kış aylarında sıklıkla tüketilen popüler sebzelerden biri. Sevmeyen yoktur herhalde diye düşünüyorum, yapımı kolay, aile bütçesini kollayan ev hanımları ve evden uzakta yaşayan öğrenciler için ekonomik bir seçenek. Havuçlu ıspanak yemeği tarifiyse yemeye doyulmayan bir lezzet.

Ispanak, Antik Pers kökenli bir bitki ve yüzyıllardır besleyici ve sağlıklı bir gıda olarak biliniyor. Ancak batıda, 20. yüzyılın ünlü çizgi filmi karakteri olan Temel Reis nedeniyle ünlü oldu. Temel Reis küçük bir bardak ıspanak tüketmediği sürece düşmanlarıyla savaşamazdı. Bu yemek anında Temel Reis’e muazzam güç verir ve böylece herhangi bir düşmanla tek elle savaşırdı. Havuçlu Ispanak Yemeği

Temel Reis’in hikayesinde ıspanak her ne kadar abartılı anlatılmış olsa da ıspanak gerçekten kemik, kas ve bağışıklık sistemi açısından insanları güçlendirmeye yardımcı oluyor. Ispanak insanlara protein, mineral, demir ve bol miktarda vitamin (K vitamini, A vitamini, B kompleks vitaminleri ve C vitamini) sağlayabilir.

Bu tarif klasik pirinçli ıspanak yemeğinden bir tık farklı, çünkü içinde havuç var. Havuç ayrı bir lezzet veriyor bu yemeğe, deneyin seveceksiniz!

Semizotu yemeği tarifimize bakmaya ne dersiniz?


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Yorum Yapın

:)