Kayısılı Cupcake Tarifi

Yemek Tarifleri

Kayısılı Cupcake Tarifi

Mini mini kaplara sığmakta zorlanıyormuş gibi duran, pofuduk cupcakeler görüntüleri ile gözleri, tatları ile mideleri şenlendiren harika lezzetler. Hele birde mevsim meyveleri ile taçlanıyorlarsa lezzetlerine diyecek yok! Şimdi tam kayısı zamanı, hemen mutfağın yolunu tutup çocukların gönlünü şenlendirecek Kayısılı Cupcake Tarifi denemeye ne dersiniz?

Kayısılı Cupcake Yapmanın Püf Noktaları

  • Kağıt muffin kapları kullanabileceğiniz gibi silikon muffin kalıbıda kullanabilirsiniz.  Şekillerinin düzgün olmasını istiyorsanız kağıt kalıpları metal muffin tepsisine yerleştirerek muffinleri fırınlayın.
  • Cupcake yaparken unutulmaması gereken en önemli püf noktası; toz şeker hariç kuru malzemelerle sıvı malzemeleri ayrı ayrı kaplarda karıştırılması. Aksi takdirde cupcake yeteri kadar pofuduk ve kıvamında olmuyor.
  • Tüm malzemeler (sıvı ve katı) bir araya geldikten sonra çok karıştırmaya gerek yok. Özellikle el mikseri gibi aletleri kullanmayın. Kaşık ya da spatula kullanmak yeterli.

Muffin yapmayı ve yemeyi seviyorsanız Oreo ve Parça Çikolatalı Muffin tarifini deneyin:))


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)