Parça Çikolatalı Muffin Tarifi

Yemek Tarifleri

muffin tarifi

Muffin sevmeyen, hatta bayılmayan çocuk var mı, hiç sanmıyorum😊 Bizimkiler resmen birer muffin canavarı. Parça Çikolatalı Muffin ve Elmalı Muffin tarifi bizim evin favorisi. Yapımı oldukça kolay olan muffin hem çocuklar hem de misafirleriniz için lezzetli bir alternatif. Şekillerinin bozulmaması için hem kağıt kaplar hem de bölmeli teflon tepsi kullanın, böylece sadece mideniz değil gözlerinizde bayram etsin!

Muffin Yapmanın Püf Noktaları

  • Kağıt muffin kapları kullanabileceğiniz gibi silikon kaplarda kullanabilirsiniz.  Şekillerinin düzgün olmasını istiyorsanız kağıt kalıpları metal muffin tepsisine yerleştirerek fırınlayın.
  • Unutulmaması gereken en önemli püf noktası; toz şeker hariç kuru malzemelerle sıvı malzemeleri ayrı ayrı kaplarda karıştırılması. Aksi takdirde muffinler yeteri kadar pofuduk ve kıvamında olmuyor.
  • Tüm malzemeler (sıvı ve katı) bir araya geldikten sonra çok karıştırmaya gerek yok. Özellikle el mikseri gibi aletleri kullanmayın. Kaşık ya da spatula kullanmak yeterli. parça çikolatalı muffin tarifi

Kayısılı Cupcake Tarifi ilginizi çeker mi?


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)