Kolay ve Lezzetli Tavuk Sote Tarifi

Yemek Tarifleri

tavuk sote tarifi

Tavuk sote, yapımı oldukça pratik bir yemek, yoğun günler içinde de kurtarıcı nitelikte. Yanında fırında patates ya da makarna ve mevsim salatası ile çocuklarında severek yediği bir menü. Düzenli olarak aileniz için yemek yapan biriyseniz zamanla denediğiniz tariflerin kendi ailenizin damak zevkine göre şekil aldığını bilirsiniz. Tavuk sote tarifi de işte tam böyle deneye yanıla bizim evin lezzeti haline gelen bir tarif.

Yemeğini kendi yapan öğrenciler içinde hem kolay hem de sağlıklı. Benim kızım da gurbet ellerde okuduğu için tecrübeyle sabittir! Bu durumda verilen malzemelerin yarısını kullanmak iki öğünü kurtarmaya yetecektir😊 Tarif ortalama 4 porsiyon için!

Tavuk Sote Yapmanın Püf Noktaları:

  • Tavukları yüksek ateşte sotelerseniz su, tavuk parçalarının içine hapsoluyor ve lokum gibi yumuşacık tavukları yemeye doyum olmuyor.
  • Ben kalçadan tavuk kuşbaşı yaptırıyorum daha yumuşak olduğu için, dilerseniz göğüsten de kuşbaşı yaptırabilirsiniz, tercih sizin.
  • Renkli dolma biberler yerine çarliston ve kapri biberde kullanabilirsiniz, o anda evde ne varsa.
  • Kalın tabanlı ve derin, tercihen wok tava kullanmak daha iyi sonuçlar almak için etkili.
  • Dilerseniz 1 adet kuru soğanı da ince ince kıyıp ekleyebilirsiniz, bu durumda soğanı, sarımsakla birlikte ekleyin.

Tavuk sote yanına humus çok yakışır, Humus tarifi nasıl yapılır, bakın!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın