Nefis Brownie Tarifi

Yemek Tarifleri

brownie tarifi

Çocuklar ders çalışırken hep bir şeyler atıştırmak istiyorlar, tabii ki her zamanda aynı şeyi yemeyi tercih etmiyorlar. Bende kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. İnternetten farklı tarifler bulup deniyorum. Kimi zaman beklentilerimiz boşa çıkıyor, resimlerde göründüğü gibi olmuyor. Bende deneye deneye kendi tariflerimi geliştirmeye başladım. Brownie tarifi de bunlardan biri, yapımı oldukça basit, çocuklarda çok sevdi.

Brownie Yapmanın Püf Noktaları

  • Browni harcının içine ceviz veya fındık koyabilirsiniz, lakin biz sevmediğimiz için tercih etmiyoruz. Beyaz çikolata ise olmazsa olmazı diye düşünüyorum. Brownie hamurunun arasına 2 adet bütün olarak 80 gr’lık kare beyaz çikolata koyarsanız tadına doyum olmuyor.
  • Pişirmek için metal kap kullanırsanız kenarları daha çıtır çıtır oluyor. Cam kap kullanacaksanız pişirme süresine 4-5 dakika ekleyin.
  • Un ve kakaoyu eleyerek karışıma eklerseniz daha iyi bir kıvam yakalayabilirsiniz.
  • Çikolatayı sıcak su buharında eritin. Kettle/çaydanlık üzerine cam bir kap koyarak bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yaptığınız brownie’yi bir gün bekletirseniz daha lezzetli oluyor.
  • Brownie’yi iyice soğumadan tepsisinden çıkarmamak gerekiyor aksi takdirde dağılıyor.

Brownie’nin üzerini çilekle süslemek isterseniz, bunu deneyin:

İhtiyacınız olan malzemeler; 1 su bardağı küçük küçük doğranmış çilek ve 200 gram eritilmiş bitter/sütlü çikolata.

30 dakika beklettiğiniz brownie’nin üzerine çilekleri eşit oranda yayın. Erittiğiniz çikolataları çileklerin üzerine ince bir katman halinde dökün. Buzdolabına koyup en az 2 saat bekletin. Çikolatalı üst katmanın donduğuna emin olduktan sonra sıcak sudan geçirip kuruladığınız bir bıçak yardımı ile dilimleyin ve servis edin. Ailenizin lezzeti olsun, afiyet olsun!

The Stay at Home Chef sitesinden uyarlanmıştır. Brownie tarifi

Unsuz Fıstık Ezmeli Kurabiye


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)