Unsuz Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi

Kurabiye Tarifi

unsuz fıstık ezmeli kurabiye tarifi

Unsuz kurabiye yapabileceğiniz hiç aklınıza gelmiş miydi? İşte bu tarifle yağsız, unsuz muhteşem bir kurabiye yapıyor olacaksınız. Sizde benim gibi fıstık ezmesi seviyorsanız, tek bir ısırıkla bu muhteşem tada teslim olacak ve hepsini kendinize saklamak için bin bir kurnazlık düşüneceksiniz! Sadece üç malzeme gerektiren Unsuz Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi hemen denenmeli, çok kolay, çok basit, herkes yapabilir. İki adet fıstık ezmeli kurabiye arasına bir top vanilyalı dondurma koyarak müthiş bir sandviçte yapabilirsiniz!

Unsuz Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi

Fıstık ezmesinin çok yağlı ve kalorili olduğu için genellikle zararlı olduğu düşünülüyor. Aksine bu lezzet oldukça besleyici, E vitamini, protein, potasyum ve yararlı yağlar bakımından oldukça zengin. Kalbe iyi gelen sağlıklı yağlar içerdiğinden kalp hastalıklarına yakalanma riskini azalttığı söylene gelmekte. İçeriğindeki doymamış yağlar nedeniyle insülin duyarlılığını artırıp tip 2 diyabete yakalanma riskini azaltıyor. Niyasin açısından zengin olması nedeniyle Alzheimer’a yakalanma riskini azalttığı yapılan araştırmalarda saptanmış.

Fıstık Ezmeli ve Çikolata Parçalı Kurabiye tarifimizde ilginizi çekebilir, göz atın!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Zeynep hakkında 15 makale
Almanya’da lisans eğitimini bitirmiş, yüksek lisans yapan aynı zamanda özel bir şirkette çalışan yemek ve seyahat delisi.

Yorum Yapın

:)