Kremalı Brokoli Çorbası Tarifi

Yemek Tarifleri

kremalı brokoli çorbası tarifi

Kış aylarında bizim sofranın vazgeçilmezi çorbalar ama tabii ki her çorbayı çocuklar yemiyor. Bende kendi tariflerimi geliştiriyorum yeter ki onlar yesin, mutlu olsun diye! Mesela kereviz sapı yerine pırasa koyuyorum brokoli çorbasına, un kavurmuyorum mercimek çorbası için, havuç çorbasının üstüne de yoğurt koyuyorum, çözümler bitmiyor mutfakta! Kremalı Brokoli Çorbası Tarifi, sevdikleri çorbalardan biri! Brokoli son derece sağlıklı bir sebze olduğu için sık sık yapıyoruz evde.

Lahanagiller familyasının üyesi olan brokoli, hastalıklara karşı koruma sağlıyor bu nedenle de bu sebzeyi çocuklara sevdirmenin yolunu bulmak gerekiyor. Hücre yapısını koruyarak vücudu kanser gibi hücre yapısını değiştirerek ilerleyen hastalıklara karşı korumak, kronik iltihaplanmayı önlemek, serbest radikallerle mücadele ederek vücudun çeşitli hastalıklara karşı direncini arttırmak, saç ve göz sağlığını desteklemek belli başlı faydaları arasında. Bol bol tüketmekte fayda var:)

Kremalı Brokoli Çorbası Tarifi beğeninizi kazandıysa Havuç Çorbası Tarifi ve Bal Kabağı Çorbası tariflerimize de göz atın!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Yorum Yapın

:)