Herkesin Yaptığı 5 Temizlik Hatası

Evde Hayat

Temizlik Hatası

Herkesin bir temizlik yapma şekli vardır. Çoğunluğumuz büyüklerimizden gördüğümüz, öğrendiğimiz gibi yaparız ve en iyi şekilde yaptığımıza inanırız. Bununla birlikte, belki de gözden kaçırdığımız birkaç küçük ipucu ve püf noktası yok değildir. temizlik hatası

Herkesin Yaptığı 5 Temizlik Hatası

Hata 1: Temizliğe zeminden başlamak

Temizliğe yerden başlıyorsanız, temizliği yanlış yapıyorsunuz demektir. Daima avizeler ve dolap üstleri gibi bir odanın tepesinden başlayın, ardından zemine doğru ilerleyin. Bu şekilde, zemine herhangi bir toz düşerse, tekrar süpürmek zorunda kalmazsınız.

Hata 2: Tüm işler için tek bir ürün kullanmak

Ne yazık ki hiçbir ürün hangi doğal ürünlerden yapılmış olursa olsun her amaca hizmet edemez. İlgili iş için doğru temizleyiciye sahip olduğunuzdan emin olun, örneğin mutfak için bir yağ çözücü, pencereler ve aynalar için cam temizleyici ve diğer yüzeyler için genel bir yüzey dezenfektanı. Ne yazık ki, düzenli ve sık temizlik yapan biri değilseniz, yoğunlaşmış kiri temizlemek için muhtemelen daha güçlü temizleyicilere ihtiyacınız olacak.

Hata 3: Pencereleri ve kapıları açmamak

Doğru temizliğin bir anahtarı varsa, o da evi havalandırmaktır. Daha temizliğe başlamadan önce (havanın dışarıda nispeten güzel olduğunu varsayarak) pencerelerinizi ve kapılarınızı açın ve siz temizlerken havanın evinizden akmasına izin verin. Bu sadece kimyasallarla temizlik yaparken iyi havalandırma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda havayı tazeler ve iç mekanlarda hava kalitesini iyileştirir.

Hata 4: Kağıt havlu kullanmak

Kağıt havlular evinizi temizlerken tek kullanımlık iyi bir seçenek gibi görünse de aslında öyle değiller. Özellikle çevre dostu olmayışları, toz ve kiri gidermede çok ta etkili olmamaları nedeniyle tercih edilmemesi gereken ürünler. Dolabınızda her temizlikten sonra yıkanabilen birkaç mikro fiber veya pamuklu bez bulundurmak daha iyi bir seçenek. Ve unutmayın, evin her alanı için yeni bir temizlik bezi kullanın, biri toz almak için, biri banyo için, biri mutfak için vb.

Hata 5: Güneşin en yüksek olduğu saatlerde pencere silmek

Pencerelerinizi temizlemek söz konusu olduğunda parlak bir günde güneş rakipsiz bir netlik sunsa da sabunlu pencerelerinizin üzerine yansıyan sıcak güneş, temizleme ürünlerinin camda daha çabuk kurumasına neden olacaktır. Bu, güzel bir sonuç elde etmek için iki kat daha hızlı çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Bunun yerine, pencereleri sabah veya akşam saatlerinde silmeyi deneyin.

Bahar temizliği ve Evinizi Sıcak Tutmanın Yolları ile ilgili ipuçları için tıklayın!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Yorum Yapın

:)