Evde Karbonat Kullanmanın 5 Yeni Yolu

Evde Hayat

evde karbonat nerelerde kullanılır

Bu harika tozun yapamayacağı bir şey var mı? Evde karbonat nerelerde kullanılır diyorsanız, işte evde karbonat kullanmanın 5 yeni yolu!

Sonsuz kullanım listesi göz önüne alındığında, karbonat dünyadaki en çok yönlü ürün olabilir. Yemek pişirmek, temizlik yapmak ve hatta güzellikle ilgili endişeleriniz için kullanabilirsiniz. En iyi yanı, uygun fiyatlı olması ve kimyasal içermemesi. Bu çok yünlü ürünü kullanmayan var mı?

Evde karbonat nerelerde kullanılır?

Karbonattan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, bu mutfak ürününü kullanmanın beş yolu daha bulundu:

  1. Denim veya herhangi bir kalın kumaştan yağ lekelerini çıkarmak için kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı karbonatı 1 tatlı kaşığı su ile karıştırıp lekeye sürün. 30 dakika bekletin ve normalde yaptığınız gibi yıkayın.
  2. Karbonat, pişirme araçlarının temizliğinde de en büyük yardımcınız olabilir. 1 su bardağı sıcak su, 1/4 su bardağı çamaşır suyu ve 1/4 su bardağı karbonatı bir kapta karıştırın. Bıçakları, çırpma tellerini, spatulaları veya temizlenmesi gereken her şeyi solüsyonda 15 dakika bekletin ve normalde yaptığınız gibi yıkayın.
  3. Yalıtımlı bardaklardaki (termos kahve bardağı vb) kahve kalıntılarını temizleyin. Kabı durulayın, 3 yemek kaşığı karbonat ve bir bardak sıcak su ekleyin. Kapağı tekrar takın ve iyice çalkalayın. 12 saat bekletin (Arada bir sallamayı unutmayın!) ve normalde yaptığınız gibi yıkayın.
  4. Çiçekleri daha uzun süre taze tutmak istiyorsanız deneyin! Taze çiçekleri sergilemekten hoşlanıyorsanız, vazoya koyduğunuz suya biraz karbonat eklediğinizden emin olun. Bu, normalden birkaç gün daha uzun süre dayanmalarını sağlayacaktır.
  5. Taraklarınızı ve fırçalarınızı temiz tutunmak için iyi bir yol. Bu çok yönlü olmazsa olmaz ile saç aletlerinizdeki birikintileri giderin. Onları bir çay kaşığı karbonat ile bir ılık su dolu bir kapta bekletin. Durulayın ve kurumaya bırakın.

Karbonat nedir? Karbonat (sodyum bicarbonat, baking soda) çoğunlukla pancake, muffin, scones gibi hızlı yapılan ve pişirilen hamur işlerinde kullanılır. Her gün ortaya yeni bir kullanım alanı çıkmaktadır. Karbonat pH cetvelinin sağ tarafında bulunur, yani bazdır. Bu baz ile gıdadaki asidik ürünlerin reaksiyona girmesinden karbondioksit gazı açığa çıkar.

Herkesin Yaptığı 5 Temizlik Hatası ilginizi çeker mi?


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)