Bulaşık Makinesi Tabletlerinin 11 Şaşırtıcı Kullanımı

Bulaşık Makinesi Tabletlerinin 11 Şaşırtıcı Kullanımı

Bulaşık makinesi tabletleri tabakları, kaseleri ve çatal bıçak takımlarını temizlemek için harika bir seçenek, ancak kullanımları bununla sınırlı değil, bu nedenle size küçük bir sır vermemize izin verin! Bu tabletler ve kapsüller, yiyecekleri çözen, zorlu lekeleri kaldıran ve yüzeyleri parlatan kimyasallar, ağartıcılar, enzimler ve yüzey aktif maddeler içerir, bu nedenle kullanımlarını sınırlamak için bir neden yok. Bulaşık Makinesi Tabletlerinin 11 Şaşırtıcı Kullanımı-sadece lastik eldiven giydiğinizden emin olun!

BULAŞIK MAKİNESİ TABLETİNİ BAŞKA NERELERDE KULLANABİLİRSİNİZ?

 1. Tuvaleti temizleyin. Klozetin içine bir tablet bırakın, çözünmesini bekleyin ve ardından fırçalayın!
 2. Beyaz giysilerdeki lekeleri çıkarın. Bulaşık makinesi tabletleri ağartıcı içerir, bu nedenle bir sonraki beyaz çamaşırlarınıza normal miktarda deterjanla birlikte bir tane tablet ekleyin. Giysileriniz bir kez daha lekesiz ve parlak beyaz olacak!
 3. Çamaşır makinesi tamburunu temizleyin. Çamaşır makinesini içinde sadece bir bulaşık makinesi tableti varken yüksek ısıda çalıştırın ve yaklaşık 10-15 dakika sonra bir göz attığınızdan emin olun- içinde ne kadar kir ve pislik olduğunu görünce şaşıracaksınız.
 4. Metal eşyaları cilalayın. Bir bulaşık makinesi tabletini bir kova sıcak suda eritin ve metal çatal-bıçak ve mutfak eşyalarını içine koyup 10 dakika bekletip durulayın. Aynı zamanda bir süngeri veya bezi sabunlu suyla ıslatın ve mutfak ve banyodaki metal armatürleri cilalamak için kullanın.
 5. Fırını temizleyin. Fırın raflarını küvete koyun ve tamamen suya batmaları için yeterince sıcak suyla doldurun. Bir bulaşık makinesi tabletini küvete atın ve erimesini sağlayın. Bu sırada başka bir bulaşık makinesi tabletini ıslatın, bir sünger yardımıyla fırının içini ve kapağını ovun, ardından ıslak bir bezle silin. Kapağı açık bırakın, böylece içerisi kurumasını sağlayın ve ardından rafları temizlemek için küvete geri dönün.
 6. Yanmış pişirme kaplarının yeni gibi görünmesini sağlayın. Kaynayan suya bir bulaşık makinesi tableti ekleyerek kararan tencere ve tavaları eski haline getirin, ardından ısıyı kısın ve beş dakika kaynamaya bırakın. Aynı şekilde yemek lekeleri oluşmuş cam güveç kaplarını da sıcak su doldurarak ve bir tabletin yarısını geceden ıslatarak temizleyebilirsiniz.
 7. Duvar ve zeminlerdeki lekeleri temizleyin. Bir kovayı sıcak suyla doldurun ve içine bir adet bulaşık makinesi tableti ekleyin. Tabletin erimesini bekleyin. Ardından bir sünger yardımıyla lekeli yüzeyleri silin. İnatçı lekeleri, hala çözülmekte olan tabletin bir parçasını kovanın içinden alın ve sorunlu bölgeye uygulayın.
 8. Çöp kutularını dezenfekte edin. Çöpünüz boşaltıldıktan sonra bile kokuyorsa, derinlemesine temizlik zamanıdır. Çöp kutusunu sıcak suyla doldurun, bulaşık makinesi tabletine bırakın ve çözünmesine ve bir iki saat suda kalmasına izin verin. Gerekirse lekeleri ovalayın, iyice durulayın… çok daha iyi, değil mi?
 9. Kirli bahçe mobilyalarını yıkayın. Bir kovaya sıcak su doldurun, 2 adet bulaşık makinası tabletini sıcak suda eritin. Bir sünger veya bez yardımıyla mobilyalarınızı ovun. Ardından mümkünse soğuk suyla yıkayın veya nemli bir bezle iyice silin.
 10. Kahve ve çay lekelerinden kurtulun. Bardaklarınız ne kadar sert fırçalarsanız fırçalayın pis görünüyorsa, onları sıcak suyla doldurun, bulaşık makinesi tabletini parçalara ayırın ve fincan başına bir parçayı içlerine atarak birkaç saat bekletin. Sonra yıkayın ve durulayın!
 11. Kedi kutusunu derinlemesine temizleyin. Kedinizin kumunu ne kadar sık ​​değiştirirseniz değiştirin, burun deliğini yakan amonyak kokusu size ulaşmanın bir yolunu bulur. Birkaç haftada bir kutuyu boşaltın, sıcak suyla doldurun, bir adet bulaşık makinesi tableti atın ve bir gece bekletin. Yıkayıp kurulayın.

Evde Karbonat Kullanmanın 5 Yeni Yolu, okuyun!Bulaşık Makinesi Tabletlerinin 11 Şaşırtıcı Kullanımı


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)