Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz Ücretsiz Siteler

Kişisel Gelişim

Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz Ücretsiz Siteler

Dünya, küreselleşmeyle beraber neredeyse bir köy haline geldi. Bu büyük köyde diğerleri ile iletişim kurabilmek için birden fazla dil bilmek önemli bir kriter. İletişim kurmanın yanında küreselleşen dünyada aktif bir birey olmak, bilgiye ulaşmak, iş dünyasında rekabetçi olmak, yeni kültürler/ülkeler tanıma hayallerinizi gerçekleştirmek gibi birçok nedende sayılabilir dil öğrenme gerekçesi olarak. İskoçya’da Edinburgh Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre iki dil konuşan bir beyin daha geç yaşlanıyor. Bilim insanlarına göre ikinci dil ile birlikte beyinde dikkat artışı yaşanıyor. 1,2 milyardan fazla insan dil öğreniyor ve bunu daha iyi fırsatlar elde etmek için yapıyor. Maalesef dil öğrenimi pahalı ve çoğunluk bu eğitimden mahrum kalıyor. Yabancı dil öğrenmenizi/geliştirmenize destek olacak platformlar yeni bir dil öğrenmek için iyi bir fırsat, değerlendirin. Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz Ücretsiz Siteler

Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz Ücretsiz Siteler

British Council

https://learnenglish.britishcouncil.org/

British Council’in sitesi çevrimiçi İngilizce öğrenmek isteyen yetişkinler için oldukça geniş kapsamlı içerikler sunuyor, bir altın madeni değerinde. İngilizce testi ile seviyenizi belirleyebilir, ardından İngilizce becerilerinizi geliştirmek için ilgili kur içerikleriyle ilerleyip, pratik yapabilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmek için bir kursa katılmak isterseniz, çevrimiçi kurslara abone olabilirsiniz. British Council’in yetişkinler dışında çocuklar ve ergenler içinde çevrimiçi platformları mevcut.

https://learnenglishkids.britishcouncil.org

https://learnenglishteens.britishcouncil.org/

Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz Ücretsiz SitelerBBC Learning English

http://www.bbc.co.uk/learningenglish/

BBC World Service’in bir parçası olarak hizmet veren BBC Learning English, 1943’ten beri küresel kitlelere İngilizce öğretip dünyanın her yerindeki öğrencilere ücretsiz ses, video ve metin materyalleri sunuyor.

Çocuklar için öyküler bölümünde, çocukların ebeveynleri ile İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmak için bir dizi animasyonlu kısa öykü mevcut. Her hikayenin indirilebilir bir transkripti ve çocukların dili keşfetmesine ve kullanmasına yardımcı olacak bir etkinlik paketi de yer alıyor.

Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz Ücretsiz SitelerDeutsche Welle

https://learngerman.dw.com/en/overview

Soğuk savaş döneminde Almanya’nın Sesi olarak bilinen Alman medya kuruluşu Deutsche Welle’nin yan hizmeti olan learn german sitesinde 300’ün üzerinde video ders 14.000’in üzerinde egzersiz yer alıyor. Seviye belirleme sınavının da bulunduğu sitede Türkçe hazırlanmış Almanca dersleri de mevcut.

Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz Ücretsiz SitelerDuolingo

https://www.duolingo.com/

Koşulsuz herkesin ücretsiz dil eğitimi şansına sahip olması için oluşturan bu platform tamamen ücretsiz. Bu platformda İngilizce, Almanca ve/veya Rusça öğrenebilirsiniz. Duolingo, seçtiğiniz dilde en temel kelimeleri öğreterek başlıyor işe. Kelimeleri öğrendikten sonra, basit cümleler kurmaya geçiyorsunuz. Standart bir öğrenme sürecine kıyasla bir dil öğrenmenin daha doğal bir yolu gibi görünüyor. Duolingo web, iOS, Android ve Windows telefonlarında ücretsiz.

Open University

https://www.open.edu/openlearn/languages/free-courses

İngiltere merkezli Open University’nin ücretsiz yabancı dil kursları da dil öğrenme konusunda iyi seçeneklerden biri. İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ya da Çince öğrenebileceğiniz ya da geliştirebileceğiniz kurslar her kurda içerik sunuyor.

Ders çalışırken ya da dil öğrenirken yazarak çalışın, nedeni burada!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Yorum Yapın

:)