Süper Yumuşak Mozaik Kek Tarifi

Yemek Tarifleri

mozaik kek tarifi

Çocukken annem yapsın diye beklerdik, şimdilerde benim çocuklarım kendileri yapmaya pek hevesli. Bizim anne keki olarak adlandırdığımız, yapımı kolay ve son derecede lezzetli bu kek, mozaik kek olarak biliniyor. dı her ne olursa olsun bu kek, çocuklu evlerin vazgeçilmezi. Mozaik Kek Tarifi, çocuklar için atıştırmalık, misafirler için lezzetli bir seçenek, kitap okumayı sevenler için kitap yanı keyif. Daha ne olsun ki!

Mozaik Kek Nasıl Yapılır?

Yumurta beyazlarını kar gibi oluncaya kadar ayrı bir kapta, sarılarını da yine kremamsı bir kıvam alıncaya kadar diğer bir kapta çırpmak ve dikkatli bir şekilde bu iki karışımı birbirine eklemek sünger gibi yumuşacık kekin en temel kuralı. Un, mutlaka elenerek kullanılmalı ve fırın belirtilen ısıya geldiğinde kek fırına konulmalıdır.

Keki genellikle kalıbından şeklini bozmadan çıkarmak sıkıntılıdır. Bu nedenle kelepçeli kek kalıbı kullanabilirsiniz, bu durumda kalıbın altına pişirme kâğıdı yerleştirip yanlarını yağlayın.

Evde sık sık kek yapanlardan ve elmalı tatları sevenlerdenseniz Elmalı Kek Tarifi veya Pamuk Gibi Yumuşacık Sade Kek tarifimizi deneyebilirsiniz!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın