Fırında Kıymalı Kabak Sandal Tarifi

Yemek Tarifleri

Kıymalı Kabak Sandal Tarifi

Bugün ne yapsak diye düşünürken Fırında Kıymalı Kabak Sandal Tarifi takıldı gözümüze, bizde yapmaya karar verdik. Kabak dolmasının farklı bir şekli desek yanlış olmaz sanırım. Diğer birçok yemekte olduğu gibi kıymalı kabak sandalında birçok farklı tarifi mevcut. Ben kabakları haşlamak yerine fırında pişirip yumuşatmayı tercih ettim. Çoğu tarifte son aşamada salçalı su eklenmiyor ben çok kuru bir tat istemediğim için suda ekledim. Daha çok kabaktan karnıyarık gibi oldu sanırım! Bizim usul kıymalı kabak sandal tarifi hoşunuza gider umarız!

Kabağın Tarihçesi

Orta ve Güney Amerika sakinleri 7.000 yıldan uzun bir süredir kabak yiyorlar, ancak bugün bildiğimiz kabak İtalya’da geliştirilen yaz kabağı. Avrupa ve Akdeniz bölgesine kabak çekirdeği getiren kişi kaşif Christopher Columbus, ancak sebze 1800’lerin sonlarına veya 1900’lerin başına kadar mevcut haliyle kullanılmamış. Milano-İtalya’da 1901 tarihli bir kabak yemeği tarifi tespit edilmiş.

Kabakların 1920’lerde İtalyan göçmenler tarafından Amerika’ya geri getirildiğine ve büyük olasılıkla ilk önce Kaliforniya’da yetiştirildiğine inanılıyor. Bununla birlikte, 1928 yılında New York Eyaletinde yetiştirilen 60 sebze kayıtları arasında kabakta mevcut.

Kabak, A, E, C, K vitaminleri ile magnezyum, demir, potasyum açısından zengin, bol lifli bir yiyecek. Bir adet orta boy kabak günlük C vitaminin %50’sini karşılıyor.  Antioksidan içeriğini kabuğunda tuttuğu için kabuğunun soyulmaması öneriliyor. kıymalı kabak sandal tarifi

Kabak seviyorsanız Kabak Mücver tarifimize de göz atın!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın