Çocuklarla Yurt Dışı Seyahate Çıkmadan Önce Yapılacak 10 Şey

Çocuklarla Seyahat

Çocuklarla Yurt Dışı Seyahate Çıkmadan Önce Yapılacak 10 Şey

Çocuklarla yurt dışı seyahate çıkmak, eğlenceli olduğu kadar bir dizi sorunu da beraberinde getirebiliyor. Alınacak küçük önlemlerle seyahatinizi daha eğlenceli kılabilir, unutulmaz bir anı haline getirebilirsiniz. Çocuklarla Yurt Dışı Seyahate Çıkmadan Önce Yapılacak 10 Şey size yol gösterebilir, fazlasını düşünüp, önlem almak sizin elinizde…

Çocuklarla Yurt Dışı Seyahate Çıkmadan Önce Yapılacak 10 Şey

♣ Yanınıza az eşya alın, çocukların dolaplarındaki her şeyi valize sığdırmaya çalışmalarına izin vermeyin. Özellikle ergenlik döneminde iseler!

♣ Yanınıza mutlaka ıslak mendil, kağıt mendil, klozet örtüsü, plastik eldiven, kese kağıdı alın (Olmadık bir yerde tuvalete gitmek zorunda kalırlarsa tedbirli olun!)

♣ Uçakta oluşabilecek kulak sorunlarına karşı tedbirli olun. Bu konu özellikle çocuklar acısından çok can sıkıcı bir durum olabiliyor. Orta kulaktaki basıncın dengelenmesi için sakız çiğneme, esneme hareketleri gibi östaki borusunu açacak hamlelerde bulunabilirsiniz. Östaki borusunu açan Valsalva hareketini öğrenmekte de fayda var. Burnunuzu parmaklarınızla kapatıp, ağızdan hafif bir nefes aldıktan sonra, ağzınız da kapalı iken havayı genizinizden kulağınıza göndermeye çalışın, hepsi bu.

♣ Yürümeyi seviyorsanız tüm aile bireyleri için spor ayakkabı tercih edin.

♣ Yaz tatillerinde mutlaka ailenin tüm bireyleri için şapka ve güneş gözlüğü almayı unutmayın.

♣ Çocuklarınızın kendi sırt çantalarını hazırlamalarına ve yanlarına kitap/ telefon almalarına izin verin. Çantanın çok ağır olmamasına dikkat edin, zaman geçip yoruldukça ağır çantalar çocuklar için eziyete dönüşebiliyor.

♣ Çocuklarınızı gidilecek yer hakkında araştırma yapmaya özendirin hatta gezi planını onların yapması için onları destekleyin.

♣ Kaybolmaları ihtimaline karşı yapması gerekenler hakkında bilgilendirin (Pasaportunun bir kopyasının üzerine otelin adı, telefonu, sizin telefonunuz, pasaport bilgileriniz vs. mutlaka yazılıp çantasına konmalı ve ezberletilmeli)

♣ Çocuklarınıza resim çekmeyi öğretin, bu konudaki becerilerini geliştirmesi için cesaretlendirin. Kendi hatıralarını kayda geçirmelerini destekleyin.

♣ Ve çocuğunuz bir yabancı dil öğreniyorsa mutlaka gidilen ülkede konuşması konusunda cesaretlendirin, ona küçük sorumluluklar verin, alacağınız hediyelik eşyaların fiyatını onlar sorsun mesela!

Çocuklarınızla seyahat etmeyi seviyorsanız Çocuklarla Ekonomik Yurt Dışı Seyahatin İpuçları yazımıza bakın, aklınızı çelecek bir şeyler mutlaka vardır!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)