Çocuklarla Kadıköy’de Nerede Balık Yemeli?

İstanbul'u Keşfediyoruz!

Çocuklarla Kadıköy’de Nerede Balık Yemeli?

Bizim çocuklarımız deniz ürünleri yemek konusunda pek gönüllü olmuyorlar, maalesef ki hep bir zorlama durumu söz konusu☹ O kadar çok mekan denedik ki bir ara vazgeçer gibi bile olduk ama gittiğimiz son mekandan o kadar memnun kaldılar ki tekrar gitmek için gönüllüler😊 Çocuklarla Kadıköy’de Nerede Balık Yemeli?

Uzmanların açıklamalarına göre, çocukların fiziksel aktivitelerinin azalmasına ve dengesiz beslenmesine neden olan teknoloji çağı beraberinde insülin direnci ve obezitenin çocukluk çağına kadar düşmesine neden oluyor. İnsülin direncinin kırılmasında yüksek rolü olan Omega 3 yağ asitlerini yüksek oranda içeren balık ise bu hastalık risklerinin azalmasına yardımcı oluyor. Etkisinden yararlanmak içinse mutlaka düzenli olarak tüketilmesi gerekiyor.

Protein ve Omega 3 açısından son derece değerli bir besin olan balık çocuklar tarafından mutlaka tüketilmeli. Bol balık yüksek zeka! Bu nedenle ebeveynler bu konuda ısrarcı olmalı ve her yolu denemeli! Üşenmemeli, vazgeçmemeli.

Çocuklarla Kadıköy’de Nerede Balık Yemeli?

Balıkçı Lokantası

Adres:// Rasimpaşa Mahallesi, Tayyareci Sami Sok. 20/B, 34716 Kadıköy/İstanbul

Burası küçük, şirin, temiz ve leziz mi leziz balıklar yapan bir esnaf lokantası. Ne yediysek süper taze ve lezzetliydi. Lüks beklentiniz varsa tabii ki burası beklentilerinizi karşılayacak bir yer değil. Kadıköy rıhtım caddesinin arka sokaklarında sıcak, samimi bir ortam ve nispeten izole bir yerde. Alkolsüz bir mekan ve fiyatları oldukça makul.

Kadıköy Balıkçılar Çarşısında yer alan Marmara Balık’ın sahibi çiğ sattığı balıkları pişirerek müşterilerine sunmak için açmış bu mekanı. Bizim gibi hangi mevsimde hangi balık yenir sorusu karşısında kem küm edenlerdenseniz şefe sorun, o size en taze mevsim balığını en iyi pişirme tekniğiyle pişirip servis edecektir. Çok yoğun bir yer değil, çocuklarla kafanızı dinleyerek balığınızın tadını çıkartabilirsiniz.

Ben şahsen salata, kalamar ve ızgara sardalyeye bayıldım, çocuklar mezgitden yana kullandılar tercihlerini, tabii ki kalamarı bana bırakmadılar😊 Babamız her zamanki gibi hepsinden tadarım modundaydı!

“Çocuklarla Kadıköy’de Nerede Balık Yemeli?” diye düşünüyorsanız, Balıkçı Lokantası’nı deneyin, beğeneceksiniz!

İstanbul’da Çocuklarla Gidilebilecek Kahvaltı Mekanları ilginizi çekebilir!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)