Zeytinyağlı Bamya Tarifi

Yemek Tarifleri

zeytinyağlı bamya yemeği

Bamya nedense çok sevilen bir yemek değildir, salya sümük saldığı düşüncesinden olsa gerek. Bu sorunu ortadan kaldıracak iki püf noktası mevcut: İlki, bamyaları temizlerken başlarını kesme işleminin tek seferde yapılması. Bunun için küçük ve keskin bir bıçak kullanın. İkincisi ise limon suyu kullanılması. Bu mükemmel Zeytinyağlı Bamya Tarifi mutlaka denenmeli!

Sebzelerin tarihçesini araştıran uzmanlar, dünyanın bilinen en eski sebzelerinden birinin bamya olduğunu belirlemiş. Kökeninin Etiyopya olduğu düşünülen bamya günümüzde dünyanın her yerinde yetişmekte ve tüketilmektedir.

Bamyanın sağlığımıza birçok faydası vardır: Kalp hastalığı riskini azaltır. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Ülseri önlemeye yardımcıdır. Gözde retinayı korur ve kataraktı önlemeye destek olur. Sinir sistemini korumaya yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kemik yapısını korur ve güçlendirir. İdrar söktürücüdür ve kabızlığı gidermekte etkilidir. Mineraller açısından zengin bir sebze olan bamyanın, halsizliğe iyi geldiği saptanmıştır. Bu kadar faydalı bir sebzeyi tüketmeden olmaz. Zeytinyağlı bamya tarifi

Zeytinyağlı patlıcan yemeği ilginizi çeker mi?


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Hayat hakkında 300 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın

:)