Paczki Nedir? Nasıl Yapılır?

Yemek Tarifleri

Paczki

Paczki Nedir? Paczki Tarifi Nasıl Yapılır?

Dünyanın neredeyse her yerinde insanlar kızartılmış hamurla yapılan tatlıları çok seviyor. Paczki, bu tür bir lezzet. Yuvarlak ve yumuşak bu çöreğin üzerine genellikle pudra şekeri serpiliyor, içine de reçel konuyor. Çocuklar yerken pudra şekerinin üstlerine dökülmesi, içinde bulunan reçelin ısırdıklarında ellerine yüzlerine bulaşması yüzleri gülümseten manzaralar yaratıyor. Lezzeti kadar yarattığı görüntüde muhteşem oluyor.

Bu minik, tatlı, kızarmış hamur toplarına Okinawa Japon adalarında “Andagi”, Lübnan’da “Awwamaat”, Hindistan’da “Balushai” veya “Gulab Jamun”, Kazakistan’da “Baursai”, Almanya’da “Krapfen”, Güney ABD’de “Hush Puppy”, Rusya’da Ponçik, bizde ise biraz daha sıvı hamurdan yapılanına “Lokma” deniyor. Bu isimler ne kadar birbirinden farklı olsa da hepsi mayalanmış hamurundan yapılan, bitkisel veya hayvansal yağda kızartılan küçük top anlamına geliyor. Bu yemeye doyamayacağınız lezzetin Polonya’da yapılan çeşidinin adı ise Paczki. Paczki tarifi

Sizde sofranızda farklı lezzetlere yer vermek, çocuklarınızı mutlu etmek istiyorsanız, deneyin!


Hayat Sorgusu sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Hayat hakkında 297 makale
Halkla İlişkiler ve edebiyat eğitimi almış, kitapları, seyahat etmeyi ve araştırıp öğrenmeyi seven bir özel sektör emeklisi.

Yorum Yapın