Muffin Zamanı: Parça Çikolatalı ya da Elmalı!

Yemek Tarifleri

muffin tarifi

Muffin sevmeyen, hatta bayılmayan çocuk var mı, hiç sanmıyorum😊 Bizimkiler resmen birer muffin canavarı. Parça Çikolatalı Muffin ve Elmalı Muffin tarifi bizim evin favorisi. Yapımı oldukça kolay olan muffin hem çocuklar hem de misafirleriniz için lezzetli bir alternatif. Şekillerinin bozulmaması için hem kağıt kaplar hem de bölmeli teflon tepsi kullanın, böylece sadece mideniz değil gözlerinizde bayram etsin!

Muffin Tarifi

Muffin Yapmanın Püf Noktaları

  • Kağıt muffin kapları kullanabileceğiniz gibi silikon muffin kalıbıda kullanabilirsiniz.  Şekillerinin düzgün olmasını istiyorsanız kağıt kalıpları metal muffin tepsisine yerleştirerek muffinleri fırınlayın.
  • Muffin yaparken unutulmaması gereken en önemli püf noktası; toz şeker hariç kuru malzemelerle sıvı malzemeleri ayrı ayrı kaplarda karıştırılması. Aksi takdirde muffinler yeteri kadar pofuduk ve kıvamında olmuyor.
  • Tüm malzemeler (sıvı ve katı) bir araya geldikten sonra çok karıştırmaya gerek yok. Özellikle el mikseri gibi aletleri kullanmayın. Kaşık ya da spatula kullanmak yeterli.

Muffin yapmayı ve yemeyi seviyorsanız Zeynep’in Vişneli Muffin Tarifi’ni deneyin:))

 

Yorum Yapın

:)