İstanbul’un Gözde Tatlı Mekanları

İstanbul'u Keşfediyoruz

Tatlı Mekanları

İstanbul’da tatlı nerede yenir? Çocuklarınız varsa bitmek tükenmek bilmeyen yeni yerler, yeni tatlar keşfetme istekleri sizin de bir parçanız oluveriyor zaman içinde. Tatlı deyince akıllarına cheesecake, waffle, pancake… gibi tatlılar geliyor. İşte bu nedenle, İstanbul’da klasik, şerbetli tatlılar değil de daha modern tatlılar yemek istiyorsanız İstanbul’un Gözde Tatlı Mekanları ziyaret edilmeye değer. İstanbul’da seçenekler çok fakat gerçek lezzetleri bulmak ise zor. Bazende aynı zincirin farklı şubelerinde aynı lezzet ve kaliteyi yakalayamıyorsunuz…

İstanbul Tatlı Mekanları

Asuman

Son zamanların popüler mekanlarından Asuman, çikolata severlerin çikolataya doyacağı, şık ama kalabalık ve bazen uzun kuyruklarda masa beklemeniz gereken bir yer. Nedense bütün tatlılara kadın ismi verilmiş. Asuman ve Nermin denenecek lezzetler arasında.

The Crepe Escape

Pancake ve krep severseniz Caddebostan’daki bu mekan tam yeri. Ağzınızda bayram şenliği yaratan bu güzel cafe denenmeye değer yerler arasında. Daha çok kahvaltı için tercih edilse de her zaman gidebileceğiniz bir yer.  Oreo Pancake bizim favorimiz.

Cookshop

Cookshop 30’dan fazla şubesi olan bir restoran zinciri ve oldukça popüler. Hafta sonları son derece kalabalık. Hafta içi veya sonu tatlı keyfi yapalım derseniz buranın imza tatlısı olan Magnolia denenmeye değer. Benim tercihim Lotuslu Cheesecake’ten yana!

Suflör

Kadıköy ve Akaretle’de bulunan Suflör, Belçika çikolatası ile hazırlanan 15 çeşit suflesi ve bir çizgi romanı anımsatan ambiyansı ile dikkat çeken bir mekan. Beyaz Çikolatalı & Tahinli suflesi bir harika! Çocukların tercihiyse Çikolatalı & Karamelli sufle’den yana.

Tatlı Mekanları

VitaVien

Misyonu, “hayatlarına keyifli bir mola vermek isteyen tüm misafirleri en kaliteli şekilde ağırlamak” olan Vitavien, Viyana, Paris, Roma, Londra ve İstanbul’un en güzel tatlarını müşterileriyle buluşturuyor. İstanbul genelinde 10 şubeleri bulunuyor. Suadiye şubesinin mekan tasarımı, müzik seçimi, atmosferi oldukça hoş. Nutellalı & Meyveli Kruvasan ve Beyaz Çikolatalı Browni bizim en beğendiklerimiz.

Tatlı Mekanları

Viyana Kahvesi

Viyana kahvesi, Galata, Zeytinburnu, Beşiktaş, Beyoğlu, Kadıköy ve Üsküdar’da toplamda 9 şubesi olan bir zincir. Çeşit çeşit kahveler ve tatlılar gözleri büyülüyor. Özellikle Galat şubesi en gözde yerlerden biri. Belçika Çikolatalı Sebastian ve Brüksel Waffle denenmeye değer.

Tatlı Mekanları

Çocuklarla Gidebileceğiniz kahvaltı mekanları ilginizi çeker mi?

Yorum Yapın

:)