Çırpılmış Yumurtalı Avokadolu Tost Tarifi

Yemek Tarifleri

Avokadolu Tost Tarifi

Çocuklar veya kendiniz, ya da öğrencilerin kendileri için hazırlayabileceği pratik ve sağlıklı alternatiflerden biri Avokadolu tost. Bizim çırpılmış yumurta ile yaptığımız avokadolu tostu dilerseniz poşe veya haşlanmış yumurta ile de yapabilirsiniz. Kızartılmış ekmeği üzerine krem peynir sürebilir, yumurtanın üzerine kırmızı pul biber serpebilirsiniz. Nasıl bir lezzet yaratacağınız size kalmış. Avokadolu tost tarifi dilediğiniz gibi zenginleştirebileceğiniz bir tarif.

Avokadonun popülaritesi, zengin, kremsi, kadifemsi dokusuna ve hafif lezzetinden geliyor. Avokado veya Persea Americana, tarçın ve defne gibi üyeleri de içeren bir grup olan Lauraceae ailesine ait bir meyve. Boyut, renk ve doku olarak değişen düzinelerce avokado çeşidi mevcut.

Avokado, C, E, K ve B-6 vitaminlerinin yanı sıra riboflavin, niasin, folat, pantotenik asit, magnezyum ve potasyum için mükemmel bir kaynaktır. Ayrıca lutein, beta-karoten ve omega-3 yağ asitleri açısından da zengin bir meyvedir. Potansiyel sağlık yararları arasında sindirimin iyileştirilmesi, depresyon riskinin azaltılması ve kansere karşı korunma sayılabilir.

Çırpılmış Yumurtalı Avokadolu Tost Tarifi

Caprese Salata Tarifi sağlıklı başka bir seçenek!

Yorum Yapın

:)